^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Daug kalbų - Europa viena

Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios. J. V. Getė 

Rugsėjo 24-28 dienomis užsienio kalbų mokytojos organizavo užsienio kalbų savaitę. Minint Europos kalbų dieną, vyko įvairūs renginiai.

Pirmųjų klasių mokiniai integruotų rusų – vokiečių – anglų - muzikos - dailės pamokų metu piešė plakatus, Europos šalių vėliavas, mokėsi posakių įvairiomis Europos kalbomis. Vaizdinė medžiaga buvo eksponuojama kabinetuose, koridoriuose, fojė. Per muzikos pamokas „Senos geros dainos“ gimnazistai mokėsi užsienietiškų dainų, lietuvių ir užsienio kalbų mokytojos paruošė viktorinas „Lietuvių kalba Europos kalbų jūroje“,  „Language quiz“: čia mokiniai varžėsi grupėse ar komandose ir buvo paskatinti prizais.

Jauniausieji gimnazistai, besimokantys rusų kalbos, susipažino su vokiečių kalbos pradmenimis.

Gimnazijos antrokai, pasirinkę Europos šalis, su dideliu entuziazmu ruošė pristatymus. Jie ne tik pateikė geografinių, istorinių faktų, minėjo įžymius žmones, pasakojo apie papročius, tradicijas, bet ir patys ruošė viktorinas, mokė draugus tų šalių posakių, dainavo dainas, demonstravo kulinarinius gebėjimus.

Europos kalbų dieną gimnazijoje jau trečią kartą viešėjo MRU dėstytoja amerikietė Kristina Schiemmels. Šį kartą I-II klasių mokiniai noriai įsitraukė į diskusiją „How to win at life and how languages can help to do that“ (,,Kaip kalbos padeda siekti sėkmės gyvenime”). ERASMUS studentė iš Sakartvelo Tatia Shervashidze pasakojo apie gimtąjį miestą Batumį, studijas MRU, atskleidė, kaip ji siekia savo tikslų.

Trečiųjų klasių gimnazistai ruošė debatus „Lietuvos atstovai Europos parlamente privalo mokėti anglų kalbą“, kuriuos stebėjo ir vertino I-III klasių mokiniai bei mokytojai. Vyresnieji gimnazistai susitiko su MRU Humanitarinių mokslų instituto dėstytoja doc. dr. Sigita Rackevičiene, kuri pasakojo apie Norvegiją, mokė norvegų kalbos.

Grupė trečiokų vyko į edukacinę kelionę - tarptautinę studijų mugę „Study the world“ Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje, o kiti vyresnieji gimnazistai klausėsi kalba.lt atstovų apie studijas užsienyje.

Tokių renginių metu mokiniai praplečia kalbinį, kultūrinį akiratį, gilina žinias apie Europos šalis, jų papročius, tradicijas, vysto argumentuoto kalbėjimo ir  klausymo įgūdžius, supranta užsienio kalbų mokėjimo svarbą.

 

Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė Stasė Stundienė

 

    

Copyright © 2024. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.