^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Renesansas atgyja

Molėtų gimnazijoje vyko tradicinis renginys – antrokus pakvietęs į Renesanso epochą. Pirmasis užsiėmimas – konkursas apie Renesansą. Mokiniai pagilino žinias, sužinojo įdomių faktų apie istorinį laikotarpį, besitęsusį  nuo XIV iki XVII amžiaus.

Toliau veikla vyko grupėmis. Mokiniai, besidomintys matematika, gilinosi į Renesanso atradimus šio mokslo srityje. Grupė gimnazistų su anglų kalbos mokytojomis skaitė Šekspyrą anglų kalba. Pasirinkę temas „Renesansas fizikoje, fizikinių išradimų gamyba ir išbandymas“ bei „Temperatūros matavimas Renesanso epochoje“ gamino fotoaparato prototipą – camera obscura ir termometrą. Per dorinio ugdymo užsiėmimą mokiniai nagrinėjo dvasines vertybes ir moralės nuostatas. Chemijos pamokoje gimnazistai atliko praktikos darbą – iš makulatūros gamino popierių. Geografai susipažino su didžiųjų keliautojų atradimais. Sporto salėje treniravosi besidomintys kovos menu. Trys grupės mokinių dirbo su Utenos STEAM centro darbuotojais: iš paprastų priemonių (popieriaus, kartono, medinių iešmelių ir kt.) gamino kovos mašinas (trebušetus), kūrė Leonardo Da Vinčio prototipinius darbus (šarvuotas mašinas iš skirtingų konstruktorių), virė muilą. Atlikę užduotis grupėmis, visi susirinko valgykloje prie ilgiausio serviruoto, gėlėmis papuošto stalo (technologijas pasirinkusių gimnazistų darbas), pristatė savo darbus, vaišinosi. Integruota diena visiems padovanojo naujų žinių ir puikių įspūdžių.

Jolanta Liubeckaitė

Copyright © 2023. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.