^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

MO muziejaus edukacijos Molėtų krašto muziejuje

Fotografija kaip tekstas, o tekstas kaip istorija, kuri atgimsta užfiksuotoje akimirkoje. Štai tokia nuomone dalijosi gimnazistai, pabuvoję MO muziejaus edukacijose, vykusiose  Molėtų krašto muziejuje.  Edukatorė Ilona Ežerinyte 1b ir 2b klasių mokiniams ir jų lietuvių kalbos mokytojoms Daivai ir Linai atvėrė  šiuolaikinio meno subtilybes.

Menas, nutrinantis ribas tarp rūšių ir žanrų, pagaunantis netikėtumu ir kviečiantis diskutuoti, - toks ir yra šių dienų kūrėjo tikslas, tačiau svarbiausia yra aktyvus meną stebinčiojo santykis su pačiu menu. Tad ir mokiniams teko atlikti užduotis, kviečiančias patiems, pasitelkus savo patirtį, perprasti šių laikų naratyvo logiką, atkoduoti nuotraukų istoriją, iš detalių sukurti veikiančiųjų charakteristikas. MO muziejaus nuotraukų ekspozicija paskatino  jaunus žmones patirti ir  menininkų sukurtas fotoistorijas perkurti savaip. Taigi lietuvių kalbos pamoka, persmelkta MO muziejuje sutelkto šių dienų naratyvo,  buvo puiki galimybė atrasti literatūrą, fotografiją kitaip, pasiduodant atvirai ir drąsiai provokacijai.

Mokytoja L. Urbanavičienė

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.