Kaip tapti sėkmingam?Europos kalbų dienos šventinės pamokos Molėtų, Molėtų rajono Alantos ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijose

Rugsėjo 26 d. Molėtų, Molėtų rajono Alantos ir Utenos Adolfo Šapokos gimnazijose vyko šventinės pamokos, skirtos Europos kalbų dienai. Jas vedė Mykolo Romerio universiteto Humanitarinių mokslų instituto studijų programų „Dalykinė anglų ir kita užsienio kalba“ bei „Vertimas ir redagavimas“ anglų kalbos dėstytoja iš JAV Kristina Schimmels, norvegų kalbos dėstytoja Sigita Rackevičienė ir ERASMUS studentė iš Sakartvelo Tatia Shervashidze.

Dėstytoja iš JAV Kristina Schimmels, gyvenanti Lietuvoje jau šeštus metus, dalijosi su studentais mintimis, kaip tapti sėkmingam gyvenime ir kokios savybės būdingos sėkmingiems žmonėms. Pasirodo, sėkmingi žmonės visų pirma yra dėkingi. Jie jaučia ir išreiškia dėkingumą visiems, kuriuos sutinka savo gyvenimo kelyje ir kurie padeda jiems įvairiausiose gyvenimo situacijose. Sėkmingi žmonės ir patys visuomet ištiesia pagalbos ranką, kai tik ji reikalinga. Dar viena labai svarbi sėkmingų žmonių savybė – jie nebijo šypsotis ir juoktis, nes žino, kad juokas išgydo sunkiausias ligas, o šypsena atveria net ir uždariausias širdis. Sėkmingi žmonės daug ir atsakingai dirba, siekdami savojo tikslo. Jie vadovaujasi taisykle „Daryk ne tai, ką mėgsti, o mėk tai, ką darai“. Įdėjęs visą širdį į darbą, visuomet jį pamėgsi, jis taps įdomus ir svarbus ir padės siekti užsibrėžtojo tikslo. Sėkmingi žmonės nebijo suklysti, nes neklysta tik tie, kurie nieko nedaro. Jie nuolat mokosi kažko naujo ir, net kai ir labai nesiseka, nepasiduoda. Dar viena labai paprasta, bet svarbi sėkmingų žmonių taisyklė – jie visuomet viską padaro laiku. Vėluodamas rodai nepagarbą kitiems ir niekuomet negali tapti mėgiamu, o sėkmingiems žmonėms labai svarbus bendravimas su kitais žmonėmis. Todėl sėkmingi žmonės mokosi kalbų, nes kalba – svarbiausias komunikacijos įrankis.

ERASMUS studentė iš Sakartvelo Tatia Shervashidze, šį semestrą studijuojanti Mykolo Romerio universitete anglų filologiją, papasakojo moksleiviams apie savo gimtąjį miestą Batumį, savo studijas ir kaip ji siekia savųjų gyvenimo tikslų.

Dėstytoja Sigita Rackevičienė pristatė moksleiviams užsienio kalbų studijų galimybes Mykolo Romerio universitete ir papasakojo apie norvegų kalbą – kuo ji ypatinga ir kodėl verta jos mokytis. Nors ši kalba nėra „didelė“, jos variantų įvairovė didžiulė. Norvegijoje įteisintos dvi rašytinės norvegų kalbos, bet norvegai nekalba nei viena iš jų – jie kalba savo tarmėmis, kurių gausu kiekviename Norvegijos regione. Nežiūrint šios didžiulės kalbinės įvairovės, norvegai puikiai supranta ne tik vieni kitus, bet ir savo kaimynus Švedijoje ir Danijoje, nes norvegų kalba labai artima švedų ir danų kalboms. Taigi mokantieji norvegų kalbą gali susikalbėti norvegiškai ir su švedais bei danais.

Europos kalbų diena primena, kuo svarbios kalbos mūsų gyvenime. Jos atveria duris į naujus pasaulius ir naujas kultūras, padeda pažinti kitas šalis, jų žmones, tradicijas, požiūrius ir naujai suvokti savo paties pasaulėjautą. Todėl besimokydami kalbų praturtiname save ir atveriame sau daugybę galimybių, kurios padeda mums tapti sėkmingais.

Mykolo Romerio universiteto Humanitarinių mokslų instituto docentė dr. Sigita Rackevičienė