^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Pamokos „Sumanaus moksleivio akademijoje“

Gegužės 11 dieną gimnazistams, pasirinkusiems „Sumanaus moksleivio akademijos“ inžinerinę klasę, vyko dėstytojo A. Andriušiaus  paskaita  „3D: mintis < kompiuteris < gamyba”. Gimnazistai sužinojo 3D modelio sudarymo būdus bekontakčiuose skeneriuose, pagrindines 3D spausdinimo technologijas, susipažino su kompiuterizuotu projektavimu (CAD), stebėjo praktinį inžinieriaus – braižytojo atliekamą mašinos detalės modeliavimo ir paruošimo spausdinimui darbą kompiuteriu. Įtvirtinti šios pamokos žinias geriausiai sekėsi Ib klasės gimnazistėms Augustei K. ir Viktorijai T.

„Žalioji energetika – kas tai?“-  pasakojo dėstytojas K. Venslauskas, virtualiai „nuvedęs“ gimnazistus į universiteto saulės imitatoriaus laboratoriją. Jis pasakojo, kaip vyksta energijos paėmimas iš gamtos, kas yra biodujos, kodėl jos yra nepakeičiama medžiaga energijai gauti, kaip žalia masė perdirbama į biodujas, kuo skiriasi biodujų sudėtis nuo gamtinių dujų, kiek Lietuvoje yra veikiančių biodujų jėgainių, kokios yra pagrindinės medžiagos biodujų gamybai, kaip svarbu biodujų gamyba ekologijai, gamtos švarinimui, kadangi joms gaminti naudojamos maisto gamybos ir komunalinės  atliekos, nuotekos. Šios pamokos žinių įtvirtinimo žaidimas geriausiai sekėsi vėlgi Augustei K. iš Ib ir Robertai T. iš IIa.

                                           Mokinių ugdymo karjerai koordinatorė V. Mateikienė

 

Copyright © 2022. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.