Naujienos

Gimnazistai - konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nominantai

Spalio 25  – lapkričio 22 dienomis vyko konkursas „Skaidrumą kuriame kartu“. Jis skirtas 9 – 12 klasių mokiniams. Konkursą inicijavo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas.

Konkurso metu mokiniai turėjo atlikti dvi užduotis: individualiai išspręsti testą ir kartu su bendraklasiais atlikti praktinį - kūrybinį darbą. Kūrybiniame darbe mokiniai buvo kviečiami pasvarstyti  „Kas yra sąžiningumas?“, „Ką aš ar mes kartu galime padaryti, kad mūsų bendruomenėje būtų daugiau skaidrumo ir atsakingumo?”. Geriausiai atlikę užduotis konkurso dalyviai pretendavo į tris nominacijas: „Skaidrumo lyderė“ – už geriausiai įvertintas abi konkurso užduotis;  „Skaidrumo skleidėja“ – už išskirtinį praktinio - kūrybinio darbo atlikimą; „Skaidrumo bendruomenė“ – už didžiausią konkurse dalyvavusių mokinių skaičių.

Konkurse dalyvavo per šimtą Lietuvos mokyklų. Mokytojos Skaidrinos Laurinavičienės paskatintos šiame konkurse jėgas išbandė Molėtų gimnazijos IIa ir IIb klasės. Mokiniai sprendė testą, filmavo ir pateikė kūrybines užduotis. Virtualaus konkurso rezultatų paskelbimo metu sužinota, kad  IIb  klasės mokiniams atiteko nominacija „Skaidrumo skleidėja“. Jų darbas įvertintas už  puikiai išspręstus testus, už kūrybinės užduoties  originalumą ir kūrybiškumą. Nominacijos įteikti į gimnaziją atvyko STT Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininkas Benas Aldakauskas ir šio skyriaus vyresnioji specialistė Lina Kančytė. Svečiai bendravo su gimnazistais, džiaugėsi jų veikla ir įteikė LR STT direktoriaus Žydrūno Bartkaus sveikinimą, apdovanojimą „Skaidrumo skleidėja“, ženkliukus „Skaidrumo dalelė visada su tavimi“.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

Jolantos Liubeckaitės nuotraukos