Edukacija Kernavėje

Dvidešimt aštuoni gimnazijos trečiųjų klasių mokiniai lankėsi Kernavės muziejuje. Juos lydėjo istorijos mokytojos Skaidrina Laurinavičienė ir Virginija Petrauskienė. Netradicinėje aplinkoje vyko edukacinė ekskursija  - istorijos pamoka „Kernavės archeologinės vietovės muziejuje“. Tai kultūros paso renginys.

Mokytoja Skaidrina pateikė mokiniams užduotis iš Lietuvos priešistorės. Reikėjo apibūdinti akmens, metalų ir geležies amžių gamtines sąlygas, būstus, gyventojų verslus ir įrankius. Mokiniai  susidomėję klausė gidės pasakojimo apie Kernavės praeitį nuo akmens amžiaus iki vidurinių amžių, bandė geležimi į titnagą įskelti ugnį, aiškinosi strėlių gamybos paslaptis,  sužinojo, kad pasidabruoti papuošalai su gyvsidabriu trumpino žmonių gyvenimą. Gimnazistams patiko 3D Kernavės istorija, filmuoti senųjų artefaktų gamybos vaizdai. Jie smalsiai apžiūrėjo muziejuje saugomus radinius, interaktyvią ekspoziciją ir atliko užduotis. Kernavė atskleidė savo istorijos uždangą.

Mokytoja Virginija