Edukacija Biržuose ir Rokiškyje

Molėtų gimnazijos I, II ir III klasių mokiniai  kartu su mokytojomis Rasa, Regina ir Virginija vyko į Rokiškį ir Biržus. Edukacinė kelionė susijusi su chemijos, istorijos ir geografijos pamokomis. Rokiškio dvaro rūmuose gimnazistai dalyvavo edukacijoje „Sūrio kelias“.

Mokiniai ir mokytojos ragavo įvairių sūrių, klausėsi gidės pasakojimo apie jų gamybos paslaptis, atliko chemijos užduotis. Biržų pilyje laukė gidų pasakojimai apie Radvilas, reformaciją ir kovas su švedais. Gimnazistai galėjo prisiminti architektūros stilius ir palyginti katalikų barokinę bei  klasicizmo bruožų turinčią Šv. Jono krikštytojo bažnyčią su neogotikine Evangelikų reformatų bažnyčia. Mokiniai pamatė ir vieną gražiausių romantizmo laikų kūrinių  - Astravo dvarą, kuris priklausė Tiškevičiams. Puikios oro sąlygos leido pasigrožėti Širvėnos ežeru, pereiti 525 m. ilgio tiltu, nuo 32 m. aukščio Kirkilų apžvalgos bokšto galima buvo pamatyti  karstinius ežerėlius, o aplankius 200 metų senumo Karvės olos smegduobę, išsiaiškinti, kodėl ji taip vadinama. Grįžtančių į namus gimnazistų laukė užduotys, kurias jie puikiai atliko.

Virginija Petrauskienė