Molėtų gimnazija

Ugdymas karjerai

Tradicinė Vilniaus universiteto diena gimnazijoje

IMG 8103Bendradarbiavimo sutartis su Vilniaus universitetu, pasirašyta 2011 metais, įpareigojo kartu ieškoti galimybių jaunam žmogui padėti planuojant savo karjeros kelią. Susitikimai su VU dėstytojais labai prasmingi. Mūsų globėjo, Teisės fakulteto profesoriaus, habilituoto daktaro Vytauto Nekrošiaus iniciatyva jie vyksta jau ketvirtą kartą.

Vasario 20 dieną į gimnaziją atvykę doc. dr. Antanas Smetona – Filologijos fakulteto  dekanas, prof. habil. dr. Vytautas Balevičius – Fizikos fakulteto  dekanas, prof. dr. Jonas  Martinavičius – Ekonomikos fakulteto dekanas, prof. dr. Rimvydas Petrauskas –  Istorijos fakulteto dekanas, profesorius, dr. Andrius Vaišnys – Komunikacijos fakulteto dekanas, profesorius Gediminas Stepanauskas – Matematikos ir informatikos fakulteto dekanas, dr. Laurynas Jonavičius – Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, profesorius, habilituotas daktaras Vytauto Nekrošiaus –Teisės fakulteto dėstytojas, vedė gimnazistams pamokas, pristatė studijas Vilniaus universitete, kalbėjo aktualiomis temomis, diskutavo.

Jau ketvirtus metus turime galimybę paskatinti abiturientą stipendija. Vytauto Nekrošiaus rūpestis – rėmėjų paieška. Šiais metais stipendininką rėmė VU Teisės fakultetas ir advokato Vytauto Markevičiaus kontora „Marger“. Abiturientų klasių auklėtojų ir gimnazijos administracijos nuomone, jos verta šių metų abiturientė – Barbora Dranseikaitė, veikli, kūrybinga ir atsakinga gimnazistė, pasižyminti aukštais mokymosi rezultatais, pasiekimais respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, aktyvumu muzikinėje, gamtosauginėje ir mokslinėje veikloje.

Svarbu mokytis dialogo, nes kalbėdami augame. Todėl debatų klubo nariai, paskatintI vadovės Valentinos Zapolskienės, pasiryžo, kaip ir praėjusiais metais, padiskutuoti tema „Kaip jaunimui išnaudoti Lietuvos teikiamas švietimo ir įsidarbinimo galimybes“. Debatininkai ieškojo atsakymų į klausimus: Kaip jaunimui rinktis studijas, atitinkančias darbo rinkos poreikius? Kokie tie poreikiai ir kaip juos prognozuoti? Kaip didinti jaunimo išsilavinimo ir kvalifikacijų lankstumą? Kokių priemonių reikia imtis, siekiant sudaryti jaunuoliams palankias sąlygas greitai prisitaikyti prie kintančios darbo rinkos? Buvo pateikti svarūs dėstytojų argumentai, kaip svarbu kiekvienam jaunam  žmogui turėti aiškią savo ateities viziją ir, išnaudojant galimybes, atkakliai jos siekti.

Vilniaus universiteto diena gimnazijoje – įdomi, prasminga, motyvuojanti.

 Direktorė R. Guobienė

 

IMG 8108  IMG 8109  IMG 8110  IMG 8113  IMG 8113  IMG 9189  IMG 9192  IMG 9194  IMG 9197  IMG 9194  IMG 9204  IMG 9211  IMG 9224  IMG 9230  IMG 9243  IMG 9249  IMG 9253  IMG 9263  IMG 9265  IMG 9270  IMG 9273  IMG 9279

sveikinimas vasario 16 

 

Jau ketvirtus metus gimnazijos biblioteka gauna žurnalo „Aviacijos pasaulis“ prenumeratą, kurią dovanoja Stasys Čivilis. Žurnalo redaktorė Vilma Jankienė, savo laiške informuodama apie nemokamą prenumeratą, kviečia gimnazistus pažinti aukštumas, kurias atveria aviacinė aplinka.  Susidomėjusių ir skaitančių žurnalą yra. Džiugu, kad yra buvusių mūsų gimnazijos auklėtinių, pasirinkusių aviacijos inžinerijos, mechanikos, pilotavimo studijas.

Direktorė R. Guobienė

 

Sausio 20 – 22 dienomis toliau vyko projekto ,,Sėkmingo verslo ASISTENTAS“ tęstinės praktinės veiklos mūsų gimnazijoje. Trys komandos po 4 asmenis (III – IV klasių gimnazistai, kurie mokosi pasirenkamąjį dalyką ,,Ekonomika ir verslas“ bei jiems prijaučiantys) dirbo su agentūros ,,Pegasus“ dierektoriumi – verslininku V. Mankumi.

Vyko kūrybinis procesas – savo verslo idėjos reklamos kūrimas. Darbo diena buvo padalinta į dvi dalis: pirmoje dienos dalyje komandos grynino savo verslo idėjas - sporto klubo, kavinės įsteigimas. Vienai komandai teko keisti savo idėją. Šios grupės narė Violeta S. pasidalino mintimis kodėl tai atsitiko: ,, Mūsų pirmoji idėja buvo knygynas – kavinė, bet vienos iš konsultacijų metu supratome, kad, tokiame palyginti mažame mieste kaip Molėtai, ji negali virsti realybe. Tad pakeitėme šią idėją kita - maršrutinių autobusų parku, bet ir tai pasirodė finansiškai neįgyvendinama. Todėl prieš pradedant filmuoti mūsų komanda tapo randančia transportą, kai susidaro grupė žmonių norinčių važiuoti ne pagal tvarkaraštį, verslo įmone“. Antroje darbo dienos dalyje komandos dirbo kurdamos pačią verslo reklamą. Mokiniai pradėjo nuo scenarijaus rašymo, jo repetavimo ir tik daug kartų kartodami stengėsi jį kuo geriau įgyvendinti. Nors filmavimo pradžioje komandų nariai jautėsi šiek tiek nejaukiai, bet ilgainiui apsiprato su kameromis, pradėjo laisviau elgtis ir tikrai gerai praleido laiką.

Tai buvo išskirtinė galimybė atsiskleisti mokinių kūrybiškumui, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų ugdymui bei neįkainojama patirtis, kuri tikrai pravers gyvenime.

                                                                                                          Mokytoja Rita Kavaliauskaitė

Kai namuose pasklinda ypatingas mandarinų kvapas,

 

ateina Kalėdos.

Kai ant palangių sumirga vaiskios ciklamenų liepsnelės,

ateina Kalėdos.

Kai puansetijų raudoniu užsiplieskia parduotuvių vitrinos,

ateina Kalėdos.

Kai belapiuose medžiuose sūpuojasi raudonpilvės sniegenos,

ateina Kalėdos.

Kai pirštai panyra į aguonos grūdelius, o širdis – į vasaros prisiminimus,

ATEINA KALĖDOS!

 

Artėja Kalėdos, atsinešdamos tą džiugią, mandarinais kvepiančią laukimo nuotaiką. Gimnazijoje prasideda kalėdinė puošimosi karštinė ir mes, bibliotekininkės, imame sukti galvas, kokia įdomia paroda, renginiu, akcija ar konkursu įsilieti į tą kalėdinę nuotaiką ir pradžiuginti savo bibliotekos lankytojus. Todėl noriu pakviesti į skaityklą  pasigrožėti  parodomis „Kuo kvepia Kalėdos?“ ir „Kalėdinis miestas“.

 

Bibliotekos vedėja    Vida Juknevičienė

Pamokų laikas

1. 800 - 845

2. 855 - 940

3. 950 - 1035

4. 1055 - 1140

5. 1205 - 1250

6. 1300 - 1345

7. 1350 - 1435

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

pro-zalieji

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

url

mes rusiuojam

sazininga mokykla

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334