Molėtų gimnazija

Kalbos vedlys

aciu

AR  MOKAME  PADĖKOTI?

 

Ar susimąstome, kad vartodami jaustuką ačiū nebemokame taisyklingai lietuviškai padėkoti. Dažnai girdime, kai reiškiama didelė padėka: Didelis ačiū Jums už nuostabią šventę; Ačiū labai, kad taip gausiai susirinkote šį vakarą; Sakome nuoširdų ačiū už suteiktą pagalbą. Šie vertiniai (didelis ačiū, ačiū labai ir pan.) išstumia senąjį tradicinį dėkojimą labai ačiū, nuoširdžiai dėkoju. Tai vis dar neišgyvendinta rusiška mada (bolšoje spasibo). Savo dėkingumą galime išreikšti ir taip: labai labai ačiū (dėkui). 

Padėką galime reikšti ne tik jaustukais ačiū, dėkui, bet ir veiksmažodžiu dėkoti, veiksmažodiniu junginiu esu dėkingas. Gražiai, mandagiai, pagarbiai sakome žodžiais esu labai dėkingas, nepaprastai dėkingas, nežinau nė kaip beatsidėkoti...

                                    Lietuvių kalbos mokytoja A. Ambrazienė

Paieška

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

kuriame ateiti

mtp

mobis

colored-vyturys-eef799346564174574f62695d2421a9b

pro-drasinkime

svietimo ministerija

sac

pro-zalieji

pro-gmp

mokymasis

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

mukis

url

mes rusiuojam

egzaminatorius