Molėtų gimnazija

Kalbos vedlys

suo

 

               Sveiki sulaukę Naujųjų 2018 Geltonojo žemės šuns metų! Kalbos vedlys vėl sveikinasi su Jumis, linkėdamas būti ryžtingiems, tvirtai siekti užsibrėžtų tikslų, nes palaikymo šiais metais sulauks tie, kurie bus drąsūs ir nebijos rizikuoti.

               Tad pakalbėkime šuniškai. Sakoma, kad šuo labai atsidavęs ir ištikimas gyvūnas, gebantis saugoti artimuosius ir jais rūpintis. Jis labai darbštus ir savo tikslo siekia mažais žingsneliais. O ar žinote, kad šnekamojoje kalboje šunį dar vadina cimbaliù, ciuce, pėdsekiu, skalikù, sargiù, pasalkandà. Lietuvių kalboje gausu frazeologizmų, kurių „veikėjas“ yra šuo. Pavyzdžiui, šuns dainos – žiovulys, šuns kumpis – niekšas, šuns pyragai – vargas, šuns poteriai – plepalai. Ar nesam šùnakiai (begėdžiai), kad pamirštame tokius kalbos turtus? Taigi linkime, kad šiais metais netektų susidurti su šùnkaromis ar šunlupiais (niekšais), šunėdomis (skundikais) ar šunuodegautojais (pataikūnais), kad sulauktumėte gerų rezultatų ir pastangos nenueitų šuniui ant uodegos (perniek).


                                        Lietuvių kalbos mokytoja L.Urbanavičienė

Paieška

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

kuriame ateiti

mtp

mobis

colored-vyturys-eef799346564174574f62695d2421a9b

pro-drasinkime

svietimo ministerija

sac

pro-zalieji

pro-gmp

mokymasis

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

mukis

url

mes rusiuojam

egzaminatorius