Molėtų gimnazija

Kalbos vedlys

Halloween-pumpkins-light-in-the-night 1920x1080

 

   Helovinas ar...?

                    Pastaruoju metu daug diskusijų kelia šventės-„ateivės“ iš kitų šalių. Girdisi būgštavimai, kad tuoj „ suamerikonėsime“. Helovinas sutinkamas priešiškai, kadangi manoma, jog ši šventė kertasi su Vėlinėmis- mirusiųjų pagerbimo švente, kuomet nepriimtinas joks triukšmingumas. Dažnai sakoma, kad tai amerikietiška šventė, tačiau pasidomėjus matome, kad šios šventės papročiai turi keltiškas šaknis, o žodis kilęs iš anglų kalbos ( Helloween). Rašomoje anglų kalboje balsių ilgumas nėra aiškiai išreikštas, todėl, remiantis Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) nutarimu , šis svetimžodis adaptuojamas su trumpuoju i – Helovinas ( ne Helovynas). VLKK siūlo vartoti lietuviškus atitikmenis- Vaiduoklių šventė, Šiurpnaktis, Šmėklinės.

                      Beje, be vaiduoklio ar šmėklos, yra ir kitų žodžių pabaisoms pavadinti: baisas, baisilas, baisius, baugas, baubas, baubinas ir pan.

                                                                         Lietuvių kalbos mokytoja Aušrinė Ambrazienė

Paieška

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

kuriame ateiti

mtp

mobis

colored-vyturys-eef799346564174574f62695d2421a9b

pro-drasinkime

svietimo ministerija

sac

pro-zalieji

pro-gmp

mokymasis

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

mukis

url

mes rusiuojam

egzaminatorius