Molėtų gimnazija

Kalbos vedlys

 Sveiki, ištikimieji mūsų skaitytojai!

„Būk mandagus, ir užkariausi visą pasaulį”, – šią elementarią tiesą žino kiekvienas. Sulaukėme vasaros, atostogų, bendrausime su daugybe žmonių, tad paskutinioji  šių mokslo metų „Kalbos vedlio“ pamokėlė  jums primins etiketą –  elgesio bei mandagumo taisykles bei formas. Svarbi etiketo dalis yra kalbos etiketas. Jis pataria prašant, atsiprašant, dėkojant, linkint, sveikinantis ir pan.

Viena iš pagrindinių kalbos etiketo  taisyklių yra  pasisveikinimo ir atsisveikinimo formulės. Jos gana įvairios, nes  priklauso nuo to, su kuo ir kokiomis aplinkybėmis sveikinamės. Įprasčiausi yra vardininko formos žodžių junginiai labas rytas, labà dienà, labas vakaras. Giminėms, artimiesiems sakome ir Sveiki! Sveiki gyvi! To paties amžiaus arba jaunesniam giminaičiui,  draugui galima trumpai sakyti Labas! Sveikas, -à!, bet nebus mandagu, jei šitaip sveikinsime vyresnius arba aukštesnės padėties žmones. Tradicinis lietuvių atsisveikinimo žodis yra sudiev ir jo variantai sudievu ir sudie. Visi trys tinkami – vartokime tą, kuris atrodo gražiausias, kurį esame girdėję iš tėvų ir senelių. 

Tikėkite savo jėgomis, nes visi pokyčiai prasideda tiktai nuo Jūsų. Būkite kūrybingi, sumanūs, draugiški. Išnaudokite vasaros malonumus. Džiaukitės saule, vandeniu, daug sportuokite, kad rudenį sveiki ir puikiai pailsėję vėl grįžtumėte į mūsų gimnaziją semtis naujų žinių. 

 

Lietuvių kalbos mokytoja D. Sičiūnienė

Pamokų laikas

1. 800 - 845

2. 855 - 940

3. 950 - 1035

4. 1055 - 1140

5. 1205 - 1250

6. 1300 - 1345

7. 1350 - 1435

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

pro-zalieji

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

url

mes rusiuojam

sazininga mokykla

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334