^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Projektai

Vasario 5-11 dienomis įvyko pirmasis programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo 2016 m. strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto ,,Innovative Generation”mobilumas (Learning, Teaching and Training Activities) Belgijos mieste Zottegem.

Jame dalyvavo projekto koordinatoriaus Collegio Rotondi (Italija) mokinių ir mokytojų komanda ir partnerių (IES BEZMILIANA mokyklos (Ispanija), GO! Atheneum Zottegem mokyklos (Belgija), Liceum Ogolnoksztalcace w Kamienicy Polskiej (Lenkija)) komandos. Molėtų gimnazijos komandą sudarė gimnazistai (T.Misiulytė IId klasė, T.Klevas IIIc klasė, M.Urbonaitė IIIa klasė, K.Mackonis IIIa klasė) ir mokytojos (R.Kavaliauskaitė-projekto koordinatorė, V.Maželienė) bei gimnazijos direktorė R.Guobienė

Visą savaitę vyko įvairios edukacinės, mokymosi veiklos bei išvykos. Visų šalių mokiniai pirmiausiai pristatė savo šalį, regioną, mokyklą. Visi mobilumo dalyviai liko sužavėti lietuvaičių pristatymu, sklandžia anglų kalba, gerais bendravimo gebėjimais. Mokiniai dalyvavo STEM (technologijų, gamtos mokslų, inžinerijos ir matematikos) pamokoje atliekant užduotį – grupėje sukurti išradingą prietaisą, padėsiantį išspręsti kasdienines problemas, sukurti filmuotą siužetą bei pristatyti savo idėją ir produktą. Gimnazistai sukūrė elastinį diržą su piršto antspaudo užraktu, kuris būtų naudojamas asmeninių daiktų saugojimui. Šios užduoties metu mokiniai patobulino bendradarbiavimo ir bendravimo anglų kalba kompetencijas, informacijos ieškojimo gebėjimus. Mokytojams ir mokiniais teko dalyvauti matematikos, geografijos pamokose kartu su šeimų, kuriose mokiniai gyveno, vaikų klasėmis. Mokiniai dar dalyvavo užsienio kalbų pamokose. Olandų kalbos pamokoje mokiniai mokėsi apie savo vardų ir pavardžių kilmes, o prancūzų kalbos pamokoje, dirbdami grupėse, išmoko skaičiuoti iki 20, prisistatyti prancūziškai. Grupės dirbo labai atsakingai, o pamokos pabaigoje klasiokai mūsų gimnazistų išmokimą įvertino plojimais. Ši patirtis leido labiau susipažinti su Belgijos švietimo sistema, kultūra, labiau pažinti žmones. GO! Atheneum Zottegem mokykla turi Fab-Lab, kurioje mokiniai ir mokytojai atliko projektus: mokiniai turėjo sukurti stalo žaidimą su Lietuvos žemėlapio kontūru, žaidimo figūrėlę, lipdukus, žaidimo klausimus, susijusius su Lietuva, o mokytojai - sukurti valdymo pultelį su mikroschema. Tam naudojome 3D įrangą, spausdintuvą. Vėl stiprinome komandinio darbo, komunikavimo anglų kalba  gebėjimus, susipažinome su kompiuterinėmis programomis ir jas taikėme atliekant užduotis. Mokiniai, bendradarbiaujančioje komandoje, rašė straipsnį apie įgytas patirtis šiame mobilume. Visose veiklose komandoms padėjo Belgijos komandos mokiniai - ekspertai

Vyko ir edukacinės išvykos -  į Briuselio gamtos mokslų muziejų, Gento Universiteto keturias laboratorijas bei pažintis su šių miestų senamiesčiais, architektūra. Mokiniai gyveno šeimose ir tuo labai džiaugėsi, nes tai gera patirtis labiau pažinti kitą šalį, jos kultūrą, tradicijas, labiau susidraugauti su savo bendraamžiais. 

Įgyta patirtis šiame  mobilume dar labiau sustiprino dalyvių anglų kalbos žinias, patobulino problemų sprendimo ir sprendimų priėmimo, bendradarbiavimo, mokėjimo mokytis kompetencijas, supratimą, kaip STEM gali padėti spręsti problemas. Grįžome su pačiais geriausiais įspūdžiais iš Belgijos.  

Molėtų gimnazijos mokytoja Rita Kavaliauskaitė,  projekto ,,Innovative Generation“ koordinatorė

     

 

 

Copyright © 2019. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.