^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

AR  MOKAME  PADĖKOTI?

           Ar susimąstome, kad vartodami jaustuką ačiū nebemokame taisyklingai lietuviškai padėkoti. Dažnai girdime, kai reiškiama didelė padėka: Didelis ačiū Jums už nuostabią šventę; Ačiū labai, kad taip gausiai susirinkote šį vakarą; Sakome nuoširdų ačiū už suteiktą pagalbą. Šie vertiniai (didelis ačiū, ačiū labai ir pan.) išstumia senąjį tradicinį dėkojimą labai ačiū, nuoširdžiai dėkoju. Tai vis dar neišgyvendinta rusiška mada (bolšoje spasibo). Savo dėkingumą galime išreikšti ir taip: labai labai ačiū (dėkui).  Padėką galime reikšti ne tik jaustukais ačiū, dėkui, bet ir veiksmažodžiu dėkoti, veiksmažodiniu junginiu esu dėkingas. Gražiai, mandagiai, pagarbiai sakome žodžiais esu labai dėkingas, nepaprastai dėkingas, nežinau nė kaip beatsidėkoti...

Lietuvių kalbos mokytoja A. Ambrazienė

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.