Naujienos

Spalio 10 diena - Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Psichikos sveikata - tai emocinis, dvasinis atsparumas, kuris leidžia patirti  džiaugsmą ir ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Tai teigiamas gėrio jausmas, kuriuo remiasi tikėjimas savo bei kitų žmonių orumu ir verte. Spalio 5-9 dienomis gimnazijoje vyko psichikos sveikatos savaitė, kurios tikslas buvo  stiprinti mokinių psichinę sveikatą bei psichologinį atsparumą. Savaitės šūkis: BŪKIME DĖMESINGI VIENI KITIEMS, SAUGOKIME SAVO IR KITŲ PSICHINĘ SVEIKATĄ!

Gimnazistai  emocinį intelektą ugdėsi kiekvieną dieną pildydami  emocijų barometrą. Klasės valandėlių metu juos aptarinėjo, stiprino teisingo mąstymo įgūdžius, ieškodami žodžių, posakių, kurie juos įkvepia, motyvuoja, padrąsina kasdieniame gyvenime. Dailės ir technologijų pamokose mokiniai  piešė, spalvino arba iš gamtos gėrybių kūrė mandalas. Pamokų metu buvo kalbama, kodėl svarbu rūpintis psichine sveikata, ypač šiuo nelengvu metu, kai mokykloje vyksta remontas, mišrus mokymas, pandemija pasaulyje, nes visa tai  pareikalauja didesnių tiek fizinių, tiek psichinių jėgų prie to prisitaikyti ir kartu išlikti žvaliems ir darbingiems.  Savo psichine sveikata rūpinosi ir mokytojai. Ketvirtadienį pertraukų metu degustavo „Džiaugsmo” ir „Raminančią” arbatas, ieškojo   įkvepiančių  minčių. 

Ąžuolų alėjoje ant suoliuko (trečiadieniais ir ketvirtadieniais,  po 2 ir 3 pamokų) mokinių  laukė  pokalbiai su psichologe Jūrate. Psichologė gimnazistams buvo paruošusi „Geros nuotaikos link” kelionės 5 užduotis (vokus), kurias jie galėjo surasti skirtingose  vietose mokykloje, o  atlikusių užduotis laukė psichologės siurprizas. 

Penktadienis buvo šypsenos diena, o  aprangos kodas - geltona spalva. Geltona spalva - ne tik įprasta emocinių šypsenėlių spalva, bet ir šilumos, šviesos, optimizmo, linksmumo, džiaugsmo, veiklumo,  intelekto spalva. Geltonos spalvos aprangos akcentai gimnazijoje stiprino  mokinių ir  mokytojų   optimizmo dvasią ir praskaidrino kasdienybę.

Gimnazijos psichologė mokinių tėvams išsiuntė sakmę „Laiminga mama”, kuri skatina ir tėvelius pasirūpinti savimi.

Tikimės, kad šios savaitės pokalbiai, diskusijos, veikla palietė kiekvieną gimnazistą ir mokytoją bei  mokinių tėvus,  paskatino geriau įsiklausyti į save, rūpintis savimi ir kartu puoselėti emocinio intelekto bei teisingo mąstymo  įgūdžius, stiprinant  savo psichologinį atsparumą.

Jūratė Laurinavičiūtė