^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Paskutinis skambutis, bet jis kitoks...

Su artėjančia vasara atėjo  metas, kai abiturientams  paskutinį kartą nuskambėjo mokyklinis skambutis. Tik šiemet  jis – simbolinis.  Paskutinis skambutis skambėjo  labai neįprastu ir sudėtingu laikotarpiu.  Šventė kitokia nei būdavo įprastai.

Šiemet dėl karantino Paskutinio skambučio šventė XXIII abiturientų laidos gimnazistams pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu. Tačiau ji vyko. Ankstyvą penktadienio rytą Molėtų miesto gatvėmis riedėjo balionais, gėlėmis ir kitokiais skiriamaisiais ženklais papuošti  automobiliai. Miestas skambėjo nuo automobilių signalų, pranešančių, kad abiturientai pratęsė tradiciją prieš Paskutinį skambutį. Dvylika metų mokykloje. Tai daug ar mažai? Kaip pažiūrėsi. Bet jie paliko pėdsaką. Abiturientai  palinko prie „popieriaus lapo“ ir rašė virtualius laiškus gimnazijai  „Pokalbis su Mokykla“, tai lyg akistata su prabėgusia dar labai trumpa gyvenimo atkarpėle.  Paprastai per  Paskutinio skambučio šventę abiturientai rinkdavosi į paskutines klasių vadovų pamokas. Šių metų abiturientai – pirmieji, kurie su klasių vadovėmis bendravo virtualiai. Gimnazistai pakvietė abiturientus  ir pedagogus į virtualią Paskutinio skambučio šventę „Be kaukių“. Ištuštėjusioje gimnazijoje abiturientus sveikino direktorė Rimutė Guobienė, klasių vadovės Rimutė Andriukonienė, Elvyra Dirmaitė, Svetlana Gražienė, Virginija Petrauskienė ir trečiokai. Neįprastas – virtualus - šiemet buvo abiturientų  testamentas.  

Jau aštuonerius metus prof. Vytauto Nekrošiaus rūpesčiu Vilniaus universitetas skiria stipendiją Molėtų gimnazijos abiturientui. Šiais metais išskirtinai tik mūsų gimnazijos abiturientui. Stipendijos skyrimo komisija kartu su abiturientų klasių vadovėmis nutarė, kad šiais metais jos verta IVa klasės mokinė Greta Kuveikaitė, labai gerai besimokanti, sėkmingai dalyvavusi rajoninėse chemijos olimpiadose, rašinių, piešinių konkursuose, pasiekusi puikių rezultatų matematikos, anglų kalbos, biologijos, lietuvių kalbos „Olimpis“ konkursuose, aktyvi tarptautinių projektų dalyvė, surandanti laiko savanorystei - sveikatos stiprinimo grupės ir savanorystės klubo narė, jaunoji maltietė. Greta aktyviai įsitraukė į mokslinę tiriamąją veiklą, skaitė pranešimus mokslinėse konferencijose. Vienintelė ryžosi brandos darbo parengimui, kuris įvertintas puikiai. Stipendiją ir dovanų įteikęs prof. Vytautas Nekrošius linkėjo noro siekti, tobulėti. Greta dėkojo mokytojams, už jos ugdymą, skatinimą tobulėti, suteiktą pagalbą. Nuoširdų ačiū tarė prof. Vytautui Nekrošiui už skirtą stipendiją.  Direktorė sveikino Gretą, cituodama Marką Aurelijų: „Kiekvienas žmogus vertas tiek, kiek vertas tikslas, kurio jis siekia“ ir linkėjo didelių siekių. R. Guobienė, dėkodama prof. Vytautui Nekrošiui už abiturientų skatinimą ir motyvavimą, išreiškė viltį, kad gal ir  Molėtų gimnazijos alumnai, išmokę gerumo pamoką, dalinsis gerumu.

Abiturientai, puikiai atlikite paskutinius namų darbus – sėkmingai išlaikykite brandos egzaminus ir siekite savo svajonių.

Gimnazijos direktorė Rimutė Guobienė

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

Motiejaus Laurinavičiaus nuotrauka

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.