^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Simas Narušis ir jo esė ,,Plaukia jūroj lagaminas, o jame dramblys”

Simas Narušis ir jo esė ,,Plaukia jūroj lagaminas, o jame dramblys” išplaukė į respublikinės reikšmės vandenis bei iškovojo trečiąją vietą respublikiniame jaunųjų filologų konkurse. Paprastai šio konkurso finaliniai etapai vyksta vis kitoje Lietuvos vietoje, tačiau šiemet dėl visiems gerai suprantamų priežasčių 108 finalo dalyviai bendravo sėdėdami savo kambariuose.

Visgi Simo darbą skaitė ir vertino kompetentinga komisija, kuri nusprendė, kad publicistikos sekcijoje šis kūrinys yra vertas apdovanojimo. Šis vaikino kūrybinio žvilgsnio į pasaulį bei gebėjimo pasakoti apie jam svarbius dalykus pastebėjimas neapsiriboja vien tuo, kad Simas yra respublikinio lygio olimpiados laureatas, tai suteikia daug naudos ir jo viešinamai temai. Meniškas  Simo darbas pasakoja apie jo lankomą teatro studiją ,,Remarka”. Įtraukiančio, lengvo stiliaus esė skaitytojus plukdo teatro jūra, supažindina su drambliu, Va(l)dove, praskleidžia repeticijų užkulisius, primena garsiąją „Kakavą...“, supažindina su  įvairių kartų molėtiškiais teatralais ir mūsų miestelio drąsa kurti. Taigi už publicistikos idėją galima dėkoti ir įkvepiančiai teatro studijos vadovei Jolantai Žalalienei bei visiems jos auginamiems remarkiečiams. ,,Įtaigus pasakojimas apie teatrą ir jo pamokas kuo plačiausia prasme. <...> Puikus atradimas vadovę vadinti va(l)dove “, - rašė komisijos pirmininkė publicistė, rašytoja Gintarė Adomaitytė, taip susidomėjusi Simo esė sukurtu teatro studijos Va(l)dovės paveikslu, kad savo objektyvios kritikos ir subtilių pagyrimų rinkinuką užbaigė klausimu ,,gal kitą kartą dar plačiau?”. Taigi Simas Narušis puikiai pasirodydamas su savo kūryba sugebėjo  pareklamuoti, perfrazuojant Vaižgantą, Molėtų krašto „deimančiukus“. Jis sudomino komisiją, kuri tikisi iš jo, o gal ir kitų molėtiškių darbų kitais metais. Be to, juk tai jau ne pirmas kartas, kai mokytojos Linos Kraujelienės įkvėpti Molėtų gimnazijos mokiniai skina laurus šiame didelę reikšmę turinčiame konkurse. Tad džiaugiamės visi kartu ir dėkojame Simui už Molėtų krašto garsinimą,  linkime kuo daugiau tokių šiltų kūrybiškų pasiplaukiojimų su drambliais ir ne tik ...

Mokytoja Lina K.

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.