„Tavo žvilgsnio – 2020“ sėkmingi rezultatai

Vertimas yra neatskiriamas nuo užsienio kalbų mokymosi. Verčiant kartojama jau įsisavinta medžiaga (žodynas, gramatika), intensyviai dirbant  su žodžiais ir sakiniais  ženkliai praplečiamas žodynas,  dar labiau išryškėja kalbų ir  kultūrų skirtumai. Iš konteksto matoma, kad  užsienio  kalba sakoma kitaip, o ne verčiama pažodžiui iš gimtosios kalbos. Todėl  perteikiant mintis gimtąja kalba yra labai svarbūs  kūrybinis vertėjo požiūris, kūrinio sklandumas ir nuotaikos atitikimas.

Vertimas kaip metodas mokant (-is)  užsienio kalbos gali  sėkmingai integruotis į mokinių nuotolinio mokymosi  formą.

Kiekvienais metais mūsų gimnazistai aktyviai dalyvauja Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo Vertimų ir iliustracijų projekte ,,Tavo žvilgsnis – 2020“.

Anglų, rusų, vokiečių ir prancūzų   kalbomis pateikiami  po 6 skirtingų lygių tekstai  (iš viso 24 tekstai). Kiekvienas gali pasirinkti tekstą pagal savo galimybes.  Projekto dalyviai turi galimybę išversti visus šešis pateiktus tekstus.  Šis darbas  įgauna svarbios reikšmės, kadangi atsiranda galimybė analizuoti ir versti skirtingų stilių tekstus. Verčiamas tekstas gali būti iliustruojamas.

Sėkmingai atlikęs darbą, projekto dalyvis tampa nugalėtoju ir gauna  vertėjo diplomą.

Labai džiaugiamės šių metų gausiu buriu nugalėtojų:

Mokinio pavardė, vardas, klasė

Kalba