^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Sėkmingas dalyvavimas tarptautinėje konferencijoje

Kovo 6 dieną Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre įvyko tarptautinė konferencija „STE(A)M veiklos mokykloje“, kurią organizavo Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija, VU Filosofijos fakultetas bei Pedagogų kompetencijų tobulinimo ir plėtros centras.

Konferencijos tikslas – skatinti aktyvų ir veiksmingą mokinių, mokytojų, mokslininkų, edukacinių priemonių gamintojų ir užsienio mokyklų bendradarbiavimą, atliekant tiriamąją veiklą ir dalijantis gerąja patirtimi.

Pirmoje konferencijos dalyje pranešimus skaitė užsienio ir Lietuvos mokslininkai bei pedagogai: Christian Hughes, Sidcot mokyklos direktoriaus pavaduotojas; doc. Ramūnas Skaudžius, Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas; prof. Valentina Dagienė, VU Matematikos ir informatikos metodikos katedros dėstytoja.

Antroje konferencijos dalyje vyko praktiniai užsiėmimai. Mokiniai ir mokytojai atliko STEM tiriamąjį darbą, dalijosi savo gamtamokslinio tyrinėjimo patirtimi fizikos, chemijos, informacinių technologijų ir biologijos sekcijose. Šioje tarptautinėje konferencijoje dalyvavo ir Molėtų gimnazijos IVa klasės mokinė Greta Kuveikaitė. Greta kartu su kitais mokiniais turėjo progą atlikti pilotinius tiriamuosius bandymus. Jų metu aiškinosi fotosintezės bei kvėpavimo procesų reikšmę aplinkai ir tai, kaip šie du procesai įtakoja vienas kitą. Konferencijos metu biologijos mokslo sekcijoje Greta pristatė ir savo tiriamąjį darbą „Sėjos laiko pagal mėnulio kalendorių ir klasikinės muzikos poveikis pomidorų veislės „TOMSK H“ augimui ir derliui“ (darbo vadovė biologijos mokytoja Regina Mongirdienė). Mūsų gimnazistės darbas sudomino konferencijos dalyvius, ir ji sulaukė kvietimo savo tyrimą pristatyti 63 tarptautinėje fizinių ir gamtos mokslų studentų ir jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Open readings 2020“, kuri vyks kovo 17-20 dienomis Vilniuje. 

Džiaugiamės Gretos sėkme ir linkime toliau dalintis su mokslo bendruomene savo mažais atradimais bei  surasti bendraminčių, manančių, jog tai yra pradžia kažko, kas vėliau visiems bus labai aktualu.

Biologijos mokytoja R.Mongirdienė, direktorė R.Guobienė

   

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.