Susitikimas su JAV ambasados kultūros atašė Meghan Luckett

Vasario 28 dieną Molėtų gimnazijoje lankėsi JAV ambasados kultūros atašė Lietuvoje Meghan Luckett, kuri vedė anglų kalbos pamoką apie šventes ir tradicijas. Pamoka prasidėjo netradiciškai, nes viešnia paprašė visų mokinių atsistoti bei skaidrėse pateikė klausimus su trimis variantais.

Pasirinkę, jų manymu, tinkamą atsakymą, mokiniai turėjo pajudėti į kairę, į dešinę arba stovėti viduryje. Gimnazistai lengvai įveikė klausimus apie amerikiečių tradicines šventes – Helovyną, Kalėdas, Naujuosius metus, Nepriklausomybės dieną. Tačiau ne viskas buvo paprasta, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio. Mokinius labai suintrigavo tokie klausimai kaip: „Kiek dešrainių suvalgoma liepos 4-ąją –JAV Nepriklausomybės dieną?“, „Kodėl švenčiama švilpiko diena?“ arba „Koks svarbus istorinis įvykis minimas birželio 19 –ąją?“ (vergų išlaisvinimo diena). Be abejonės, gimnazistus pradžiugino netikėti atsakymai, sukeliantys nuostabą, šypsnį ir juoką. Ir ką gi žmonės valgė per Padėkos dieną XVII amžiuje - kalakutą, elnieną ar žuvį? Ir visų nuostabai, tai tikrai buvo ne kalakutas. Koks didžiulis iššūkis yra įveikti 2 kilogramų didkepsnį ar kaip įmanoma suvalgyti 30 mėsainių per mėsainių valgymo varžybas?! Labai dėkojame JAV ambasados kultūros atašė Lietuvoje poniai Meghan už malonų ir šiltą bendravimą bei pravestą įdomią, turiningą, linksmą netradicinę pamoką.

Mokytoja Danguolė