Netradicinė pamoka apie Japoniją

Kovo 2 d. prof. habil. dr. Vytauto Nekrošiaus iniciatyva gimnazijoje netradicinę pamoką „10 mėnesių Japonijoje 2019“ vedė Chemijos instituto direktorius prof. habil. dr. Aivaras Kareiva.

Svečias dalinosi įspūdžiais apie Japoniją. Ši šalis suskirstyta į prefektūras. Profesorius dirbo Fukuoka mieste, Kyushu universitete, biomedžiagų laboratorijoje. Skaitė paskaitas Kyushu, Kyoto, Kanagawa, Fukuota, Osakos universitetuose. Japonijoje yra trijų tipų universitetai: nacionaliniai, viešieji ir privatūs. Lektorius kalbėjo apie 2019 m. imperatorių kaitą (Reiwa – dabartinė era. Moteris negali būti imperatorė), pasiruošimą 2020 m. olimpinėms žaidynėms (visi medaliai bus nukaldinti iš antrinių aukso, sidabro ir bronzos žaliavų), 2011 m. Fukušimo AE atominę avariją ir jos padarinius, japonų religijas: budizmą ir šintoizmą. Japonija siejama su sakurų žydėjimų (seniausias sakurų medis – 1000 metų – „vandens krioklys“), sumo imtynėmis (kiekvienos moters svajonė – ištekėti už sumo imtyninko), šviečiančiais grybais (stebuklingi grybai, kurie šviečia, kai lyja), bambukais (pražysta po daugiau kaip šimto metų), kamikadzėmis, populiariausia sporto šaka – beisbolu, naujausiais išradimais. Ačiū svečiui už įdomią pamoką, kurios metu gimnazistai galėjo neakivaizdžiai pabuvoti Japonijoje.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

Jolantos Liubeckaitės nuotraukos