Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Žaliosios politikos institutu

Gimnazijos gamtosauginio komiteto nariai susitiko su Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesoriumi Vytautu Nekrošiumi ir Žaliosios politikos instituto, VšĮ direktore Ieva Budraite.

Profesorius V. Nekrošius pasidžiaugė, kad gimnazistai aktyviai dalyvauja gamtosauginėje veikloje ir rekomendavo bendrauti su Žaliosios politikos institutu.

Mokytoja Rasa Čekuolienė pristatė gimnazijos gamtosauginę veiklą. Direktorė Rimutė Guobienė džiaugėsi, kad gimnazistai aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, talkose, akcijose, parodose. Jų veikla yra kasmet apdovanojama Žaliąja vėliava.

Žaliosios politikos institutas, VšĮ - žaliųjų idėjų kalvė. Jis veikia nuo 2011 metų, sistemingai skleidžia žaliosios politikos idėjas, plėtoja aplinkosaugos ir ekologinio švietimo veiklas, įgyvendina tarptautinio, nacionalinio ir savivaldos lygmens projektus.

Žaliosios politikos instituto direktorė I. Budraitė teigė, kad Europos Sąjunga išsikėlė ambicingą tikslą – iki 2050 m. tapti pirmuoju pasaulyje klimatui neutraliu žemynu. Diskusijos klimato krizės tema apima vis platesnes auditorijas ir gimnazistai gali prie jų prisidėti. Viliamasi, kad nuo kalbų sparčiai ir vieningai pereisime prie darbų. Klimato kaitos klausimai turi būti mūsų visų prioritetas. I. Budraitė kvietė Molėtų gimnaziją žygiuoti kartu ir prisijungti prie prasmingų darbų.

Direktorė Rimutė Guobienė ir Žaliosios politikos instituto direktorė Ieva Budraitė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Vyks bendradarbiavimas klimato kaitos, žiedinės ekonomikos, aplinkai draugiško vartojimo ir žaliosios politikos srityse, siekiant užtikrinti tinkamą ir įrodymais grįstą gimnazijos bendruomenės požiūrį į aplinkosaugos problemas. Taip pat - dalijimasis ekspertinėmis žiniomis bei gerąja patirtimi kartu ieškant ir formuojant kylančių aplinkosaugos problemų sprendimo būdus.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

Jolantos Liubeckaitės nuotraukos