^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Mokyklinė uniforma –„už“ ir „prieš“

Lapkričio 29 dieną Molėtų gimnazijos bibliotekoje vyko etikos pamoka apie mokyklos kultūrą. Šį kartą parinkta diskusijos forma, o dėmesio centre – mokyklinės uniformos. Diskusijoje dalyvavo mokiniai, mokytojai ir gimnazistų tėveliai. Diskusiją moderavo IIc klasės mokinė Viltautė Valeikaitė.

Susitikimo pradžioje direktorė Rima Guobienė priminė gimnazijos uniformos istoriją: „Esame viena iš pirmųjų Lietuvos vidurinių mokyklų, gavusių gimnazijos statusą dar 1997 metais. Ieškojome išskirtinio gimnazijos veido. Kūrėme gimnazijos himną, atributiką. 2011 metais bendruomenėje diskutavome apie mokyklinę uniformą, sukūrėme emblemą, pristatėme bendruomenei modelį ir, pritarus gimnazijos tarybai, įvedėme uniformą – tamsiai mėlynos spalvos mokyklinį švarkelį. Mokyklinė uniforma – tai mus visus vienijantis, padedantis puoselėti gimnazijos dvasios ir bendruomenės ryšį, ugdantis pagarbą gimnazijai, išskirtinumo, tapatumo, pasididžiavimo ir pagarbos savo mokykla ženklas. Vilkėdami mokyklinę uniformą, mokiniai mokosi aprangos etiketo, pareigingumo. Skatiname vilkėti uniformą ne prievartos būdu, bet motyvuodami, ugdydami sąmoningumą“.

Socialinė pedagogė Jolanta Liubeckaitė priminė dokumentus, reglamentuojančius mokyklinės uniformos vilkėjimą, pateikė statistiką apie šio susitarimo laikymąsi, pristatė „Klasės konkurso“ rezultatus.

Diskusijos metu dalyviai išsakė savo pozicijas dėl mokyklinės uniformos reikalingumo, svarstė, ar uniforma turi būti privaloma kiekvieną dieną, ar tik oficialių renginių, valstybinių švenčių metu, vilkima atstovaujant gimnazijai. Kartu buvo ieškoma sprendimų, kaip uniformą padaryti patrauklesnę mokiniui. Numatoma toliau diskutuoti apie gimnazijos uniformą.

Molėtų gimnazijos direktorė R. Guobienė

Etikos mokytoja Gintarė Meilūnaitė

 

   

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.