Naujienos

Paminėta Tolerancijos diena

1995 metais UNESCO lapkričio 16-ąją dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Nuo 2003 metų Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet inicijuoja šios dienos minėjimą Lietuvoje. Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.

Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis buvo Tolerancijos švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Žodis tolerancija reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija – svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos. Šiemet pilietinės iniciatyvos Tolerancijos švyturys tikslas buvo išanalizuoti žodžio tolerancija reikšmę, su mokiniais išsiaiškinti, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, prisiminti netolerancijos/ tolerancijos pavyzdžių, paanalizuoti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei, aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių ir sovietų okupacijų laikotarpius) rasti tolerancijos/netolerancijos pavyzdžių mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime. Lietuvos ugdymo įstaigos buvo kviečiamos gaminti, piešti švyturius ir organizuoti jų pristatymą mokyklos bendruomenėje, aptariant švyturio, kaip statinio, reikšmę bei tolerancijos žodžio, kaip taikaus sugyvenimo visuomenėje, prasmę.

Šioje iniciatyvoje dalyvavo ir Molėtų gimnazijos bendruomenė. Pamokų metu, per klasių valandėles kalbėtasi apie toleranciją, gaminti švyturiai. O lapkričio 15 dieną surengta visų klasių švyturių   paroda - pristatymas. Mokiniai, pristatydami savo kūrinius, kalbėjo apie toleranciją. Tądien gimnazijos televizoriuje buvo demonstruojamos bibliotekos vedėjos Vidos Juknevičienės parengtos skaidrės apie toleranciją.

Jolanta Liubeckaitė