Susipažinkim su vokiečių kalba!

Spalio 14–20 dienomis „Ö kaip vokiškai?“ pasklido po visą Lietuvą. Jau ketvirtus metus projektas pakvietė iš įvairių perspektyvų pažvelgti į vokiečių kalbą – apie ją kalbėti, diskutuoti, susipažinti su šios kalbos teikiamais pranašumais, su ja susibičiuliauti arba tiesiog švęsti.

Daugiau negu 200 institucijų ir organizacijų užregistravo savo renginius ir akcijas į Vokiečių kalbos dienas „Ö kaip vokiškai?“. Tarp jų ir Molėtų gimnazijos iniciatyva – atvira integruota vokiečių kalbos (mokytoja Valentina Zapolskienė) ir muzikos (mokytoja Rūta Vekerotienė) pamoka pirmokams gimnazistams, kurie nesimoko vokiečių kalbos. Mokiniai susipažino su viduramžių pasaulietinės muzikos atstovų minezingerių kuryba, išmoko vokiškai skaityti , tarti, suprasti bei dainuoti minezingerių dainą ,,Tanzen und Springen“. O   žaismingi ir linksmi muzikiniai pasisveikinimai pralinksmino ir mokinius ir svečius.

Gera būti pamokoje, kurioje mokomasi dainuojant, skambant gyvai muzikai, puikioje atmosferoje. Gimnazistai įsitikino, kad mokytis vokiečių kalbos su muzika yra smagu ir įdomu.

Projekto „Ö kaip vokiškai?“ iniciatoriai (Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe's institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK))  maloniai pradžiugino visus dovanėlėmis. Nuoširdžiai dėkojame.

Valentina Zapolskienė