Pirmasis susitikimas su pirmokų tėvais

Mokytojas moko. Tėvai myli, auklėja. Vaikai tampa savimi. Čia negalima susikeisti, likti nuošalyje. Šeima ir mokykla - du skirtingi vaiką supantys pasauliai, turintys rasti bendrą kalbą. Gimnazijos tikslas, kad šie pasauliai gyventų vieningai, mokėtų tolerantiškai papildyti vienas kitą.

Spalio viduryje vyko pirmų klasių mokinių tėvų susirinkimai. Psichologė Jūratė Laurinavičiūtė skaitė paskaitas tėvams: „Kaip mylėti paauglį“, „Kaip bendrauti su paaugliu: priversti ar susitarti“. Vyko klasių tėvų susirinkimai, kurių metu buvo pristatyti Adaptacijos dienos atsiliepimai, „Gimnazisto kompetencijų aplankai“, „Mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimo aprašo“ projektas. Pokalbių metu paaiškėjo, kad tėvai patenkinti, jog gimnazijos mokytojai moka motyvuoti vaikus, moko mokytis, vaikai yra saugūs gimnazijoje, mokytojai greitai sprendžia iškilusias problemas. Džiaugiamės tėvų gerais atsiliepimais apie gimnaziją.

Nėra tėvų, nenorinčių bendradarbiauti su mokykla ir mokytojais, yra tik neatrastos priemonės, veiklos būdai, kaip įtraukti tėvus į šį bendradarbiavimą. Gimnazijos tolimesnė veikla – atrasti tiesiausią kelią į glaudų bendradarbiavimą su tėvais.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė