^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Edukacinė išvyka į „Hoda“

Šių metų birželio 6 ir 10 dienomis III klasių mokiniai, besimokantys chemijos, dalyvavo strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto „My career in Europe“ edukacinėje pamokoje ,,Sintetiniai plastikai, jų gamyba ir panaudojimas. Draugiškos aplinkai technologijos ir palankios darbo sąlygos“ mūsų rajone esančioje plastikų gamybos įmonėje „Hoda“.

Tai jau tapo trečiokams tradicija, kad su įvairiais plastikais susipažįstame ne chemijos kabinete, o pačioje įmonėje, nes dirbinių gamybai yra naudojami įvairūs sintetiniai polimerai – polipropilenas, polistirenas, poliamidas ir kt., mūsų jau girdėti per pamokas. Vadovybės atstovė ir mūsų gidė po įmonę Vaiva supažindino su „Hodos“ veikla, parodė naują priestatą ir šiuolaikiškas gaminių liejimo stakles, papasakojo apie profesijas, kaip galima tapti šios įmonės inžinieriumi ar kitu darbuotoju. Atsakė į smalsių gimnazistų klausimus, taip pat ir apie galimybes įsidarbinti per vasaros atostogas.

Mokinių mintys po išvykos:

Austėja ir Augustė. „Manome, kad tai patikima, gaminanti kokybiškus gaminius, draugiška aplinkai įmonė, kurioje vertinami ten dirbantys asmenys...“

Greta. „Nustebino žinia, kad Vokietija, turinti stipriausią ekonominio išsivystymo lygį Europoje, yra kryptis, į kurią eksportuojama didžioji dalis gaminių. Tai rodo, kad įmonės darbas išties yra kokybiškas. Manau, kad tokioje įmonėje būtų puiku padirbėti vasaros atostogų metu ...“

Gabija. „Kvapas patalpose yra gana stiprus, tačiau nustebino, kad jis visiškai nekenkia sveikatai, nors dirbama su visokių rūšių plastikais...“

Evelina. „Darbas atrodo sunkus dėl besitęsiančio triukšmo ir pamainų (ypač kai reikia dirbti naktimis)...“

Kotryna. „Darbas iš tikrųjų atrodo sunkus, nuo staklių ilgesniam laikui pasitraukti negali, manau, kad tokiam darbui reikia ištvermės ir kantrybės...“

Dar kartą norim padėkoti įmonės vadovybei už suteiktą galimybę susipažinti su įmonės veikla, „pasimatuoti“ kai kurias profesijas. Dalis mokinių dar tik ieško savo tolimesnio kelio baigus gimnaziją.

Chemijos mokytoja Irma Kiliuvienė

Nuotrauka Gretos Kuveikaitės 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Copyright © 2019. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.