^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Sugrįžus iš „Makaronų tiltai 2019“ finalo

Gegužės 9 d.  mokyklos gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti Lietuvoje jau aštuntą kartą organizuotame čempionato finale. Jo metu savo suprojektuoto ir pastatyto tilto tvirtumą galima buvo patikrinti, veikiant sukoncentruota jėga tarpatramio viduryje iki suirimo. Finale dalyvavo penkiolika komandų. Iš jų buvo dvylika moksleivių Lietuvos atrankos etapų nugalėtojų ir trys studentų komandos, kurios rungėsi dėl galimybės gauti teisę atstovauti Lietuvai pasauliniame makaronų tiltų čempionate.

 Mūsų gimnazistai Konstantinas, Arnas, Augustinas ir Deividas arkinį tiltą sukonstravo iš įvairių formų makaronų. Džiugu, kad daug iš laisvalaikio valandų skirtas  darbas pateisino lūkesčius - tiltas kvalifikacinėje apžiūroje atitiko reikalavimus ir buvo leista jį išbandyti apkrova. Moksleivių komandų įskaitoje gimnazijos komandai teko penktoji, o bendroje įskaitoje -aštuntoji vieta. Svarbiausia tai, kad tilto projektavimas ir statyba skatino iškelti kūrybines idėjas, ugdė inžinerines kompetencijas.

 Dėkojame UAB „Amber pasta“ makaronų gamintojos Lietuvoje Panevėžio makaronų fabrikui, rėmusiam gimnazijos komandą spagečiais.

 Lietuvos čempionate  „Makaronų tiltai 2019“ nugalėtoja šiais metais tapo  studentų komanda iš Latvijos, nes ji sukonstravo didžiausios laikomosios galios tiltą.

Fizikos  mokytoja Irena Jančionytė

 

  

Copyright © 2019. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.