^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Mokomės ne tik gimnazijoje

Dar rudenį, vykstant mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2018“ renginiams Molėtų gimnazijoje,  su mikrobiologu dr.A.Gegecku buvo derinamos galimybės Molėtų gimnazijos mokiniams atlikti praktikos darbus VU Gyvybės mokslų centre. Balandžio 12 d. šia galimybe buvo pasinaudota – tai vienas iš daugelio gamtos mokslų savaitės renginių.  

II – III gimnazinių klasių mokiniai lankėsi VU Gyvybės mokslo centro mikroobiologijos laboratorijoje. Praktikos darbus vedė mikrobiologijos ir biotechnologijos instituto doktorantė J.Jurgelevičiūtė. Praktikos metu gimnazistai atliko du laboratorinius darbus – išbandė bakterijų E.coli ir sarcinų dažymą Gramo būdu (tai danų mokslininko H.C.Gramo dar 1884 m. atrastas dažymo būdas, pagrįstas tuo, kad vienos bakterijos, remiantis chemine jų sienelių struktūra, nusidažo mėlynai, o kitos lieka nenusidažiusios). Be to, mokiniai,  atlikę paruošiamuosius darbus, mikroskopu stebėjo mielių ląstelių atsarginį polisacharidą glikogeną. Praktikos darbų metu gimnazistai naudojo ir imersinę alyvą, kuri padeda ryškiau matyti vaizdą mikroskopu.

Dvi valandos laboratorijoje prabėgo nepastebimai. Kiekvienas mokinys galėjo individualiai atlikti praktikos darbus. Ačiū Justinai už puikų pasirengimą laboratoriniams darbams ir suteiktą pagalbą kiekvienam mokiniui. Per šias dvi valandas nespėjome atlikti trečio praktikos darbo „Bakterijų sporų tyrimas“, todėl sutarėme dėl darbų pratęsimo kitais mokslo metais. Doktorantė Justina supažindino ir su pagrindinėmis specialybėmis, kurias galima studijuoti Gyvybės mokslų centre. Ekskursija vykdyta „Erasmus +“ projekto 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo 2017 m. strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto „My career in Europe“ lėšomis.

Toliau vykome Į VU medicinos fakultetą. Medicinos istorijos muziejuje muziejininkė I.Kušeliauskaitė papasakojo VU medicinos fakulteto istoriją, prasidėjusią dar 1781 m., supažindino su įdomiausiais šio muziejaus eksponatais. Gimnazistai turėjo progą apsilankyti pagrindinėje amfiteatrinėje auditorijoje, kurioje vyksta teorinės paskaitos būsimiems medikams.

III ir V kurso medicinos studentai Raimundas ir Dominykas gimnazistus nusivedė į anatomijos katedrą. Studentai pasakojo apie studijų galimubes medicinos fakultete, atsakė į mokinius dominančius klausimus, susijusius su įvairių medicinos sričių galimybėmis, be to mokė atpažinti žmogaus kaulus, supažindino su didžiausia Europoje kaukolių kolekcija, rodė patologinius eksponatus, primindami mutagenų ir teratogenų keliamas grėsmes.

Visi gimnazistai tvirtino, kad ekskursija labai patiko. Tikiuosi, kad tai padės apsispręsti renkantis profesiją.

Biologijos mokytoja Regina Mongirdienė

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

  

Copyright © 2019. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.