Labai džiaugiamės išskirtiniu leidiniu

Jo nerasite prekybos centruose ar knygynuose, jis vienintelis ir nepakartojamas – Molėtų gimnazijos mokinių dvyliktasis kūrybos ALMANACHAS „SIELOS DEIMANČIUKAI“. Leidinyje sudėti  gražiausi gimnazijos 9 – 12  klasių mokinių piešiniai, eilėraščiai, esė, novelės, dramos, romanų ištraukos, miniatiūros, epistoliniai laiškai, romano recenzija, publicistiniai rašiniai ir, žinoma, fotografijos.

Mokinių kūriniai skirti Juozo Tumo – Vaižganto 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Yra gražus Vaižganto apibūdinimas: „deimančiukų ieškotojas“. Vaižgantas buvo deimančiukų sėjėjas ir rinkėjas, tai, žinoma, simboliška ir metaforiška. Gražus žmogus, tarnaujantis ir dirbantis Lietuvai, arba jauno poeto išleista graži knyga, taip pat žmogus kaip asmenybė Vaižgantui ir buvo deimančiukai.

2019 m. kovo 22 d. gimnazijos bibliotekos skaitykloje vyko almanacho „Sielos deimančiukai“ sutiktuvių šventė. Šis almanachas – tik bandymas tarti savo žodį ir patikėti jį skaitytojų džiaugsmui. Popietėje dalyvavo ir kūrėjai, ir skaitytojai. Renginio vedėjai Gabrielė, Gustas ir Kipras šmaikščiai, sumaniai ir labai nuoširdžiai kvietė kūrėjus įrodyti pesimistui Kiprui, jog menas – tai būtina žmogaus sielai „druska“, be kurios gyvenimas būtų liūdnas, nuobodus ir rutiniškas. Dalyviai, susiskirstę į grupes, įdėję labai daug darbo bei širdies, paėmę į rankas popieriaus lapus, spalvotus pieštukus ir... muzikos instrumentus, privalėjo atlikti užduotį „Jausmų džiazas“. Rezultatas pranoko lūkesčius – gimnazijos mokiniai įrodė, jog yra kūrybiški, įdomūs, veiklūs ir labai labai muzikalūs.

Pasibaigus renginiui, dalyviai dar nenorėjo skirstytis – diskutavo, juokavo, vaišinosi vaisiais, kuriuos mokiniams dovanojo gimnazijos administracija.

Smagu, kad gimnazija gali didžiuotis kuriančiais mokiniais: kurkite ir  kaupkite savo kūrybą, tikėkite meninės raiškos galia, turėkite noro savo kūrinius publikuoti. O mes, lietuvių kalbos mokytojos, visiems kūrėjams dėkojame ir  linkime keistis ir keisti. Veikti. Pradėti jau nuo dabar...

Lietuvių kalbos mokytojos Daiva Sičiūnienė ir Lina Urbanavičienė