^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

Vėl rašėme Nacionalinį diktantą!

Kovo 8 – ąją gimnazijoje vėl rašėme Nacionalinį diktantą.  40  gimnazijos bendruomenės narių išbandė savo jėgas, susigrumdami su sudėtingo, bet labai prasmingo ir gražią moters dienos šventę mininčio Dovilės Filmanavičiūtės teksto „Odė moterystei“ gramatikos pinklėmis.

Tikrai, tekstas nebuvo iš lengvųjų, bet juk nuolatinė ir neproginė pareiga Lietuvai Kovo 11 – osios išvakarėse taip pat nėra lengva. Priešingai, reikalaujanti pasiaukojimo ir stiprybės. Deja, nei vieno Nacionalinio diktanto rašiusiojo darbas į tolimesnįjį etapą nebus siunčiamas. Kalbos vingrybės, ypač autorinės skyrybos spąstai, pakišo koją ryžtingai nusiteikusiems pareigos gimtajai kalbai vykdytojams ir lietuviško žodžio puoselėtojams. Apmaudu, bet juk svarbiausia – olimpinė dvasia ir noras dalyvauti.

Dėkojame visiems rašiusiems ir taip išreiškusiems pagarbą gimtajai kalbai.

Lietuvių kalbos mokytoja Lina Urbanavičienė

Nuotraukos J.Liubeckaitės

 

Copyright © 2020. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.