^Atgal į viršų

Molėtų gimnazija

Naujienos

„Krištolinis objektyvas“ – Dominykui

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras  kasmet rengia respublikinį jaunimo fotoreportažų konkursą „Krištolinis objektyvas“, skatinantį jaunimo kūrybiškumo, iniciatyvumo ir individualių meninių gebėjimų raišką. Jo tikslas - jaunimo veiklos propagavimas, naudojant reportažinę fotografiją.

Fotoreportažuose turėjo atspindėti jaunų žmonių veikla: darbai, džiaugsmai, konfliktai, nuotaika ir viskas, kas tikra. Kiekvienas autorius galėjo pateikti iki 3 serijų nuotraukų laisva jaunimo veiklos tema. Kiekvienoje serijoje galėjo būti nuo vieno iki septynių fotodarbų. Šiemet vertinimo komisijai, kurioje buvo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, fotomenininkas Romualdas Požerskis, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė, fotografijos kritikė Milda Kiaušaitė ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, vizualinių menų mokytojas ekspertas, edukologas Jonas Kuzminas, savo nuotraukas pateikė jaunimo kolektyvų, mokymo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų nariai, nepriklausomi jaunieji fotografai iš Kauno, Vilkaviškio, Mažeikių, Molėtų, Tauragės ir Vilniaus. Konkurse dalyvavo ir grupė fotografuojančio Molėtų jaunimo. Jie buvo pakviesti į  iškilmingą laureatų apdovanojimų šventę, kuri vyko Kauno Rotušėje.   Renginį pradėjo jos organizatorius Jonas Kuzminas, susirinkusius pasveikino Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktorė Laimutė Vaitiekūnienė. Fotografijos kritikė Milda Kiaušaitė fotografiją palygino su poezija ir, aptardama jaunųjų kūrėjų darbus, akcentavo, kad reikia taip fotografuoti, jog kasdienybė nebūtų kaip rutina, būtina ieškoti ko nors netikėto, kas turi išliekamąją vertę (kaip pavyzdį pateikė gerai žinomą fotomenininko Antano Sutkaus fotografiją „Triušiai rūbinėje“). Milda Kiaušaitė apdovanojo konkurso laureatus ir prizininkus. Džiugu, kad šis konkursas buvo sėkmingas visiems jame dalyvavusiems Molėtų gimnazijos mokiniams. Abiturientas Dominykas Repečka laimėjo antrąją vietą ir buvo apdovanotas „Krištolinio objektyvo“ statulėle, diplomu bei rėmėjų dovanomis. Gimnazijos antrokui Motiejui Laurinavičiui atiteko nominacija už kūrybinius ieškojimus, o abiturientei Juditai Rameikaitei - padėka. Konkurso dalyviai dovanų gavo geriausių nuotraukų katalogą su specialistų komentarais. Leidinyje publikuojami du Dominyko fotoreportažai: „Rankinis“ ir „Miesto šventė“. Autorius pagirtas už nuotaikingą varžybų akimirkų įamžinimą, gerą vaizdo kompoziciją, kokybiškus portretus. Motiejui apdovanojimą pelnė dinamiškas reportažas „Driftas Molėtai“. Kataloge išspausdintos Juditos nuotraukos „Lietuvai - 100. Molėtai“, užfiksavusios svarbų renginį su lietuviškos atributikos detalėmis.

Rotušėje apdovanoti  dar dviejų respublikinių konkursų: trumpametražinių filmų „Gatvės ir asmenybės“ bei  respublikinio jaunimo vaizdo reportažų „Kadro nominacijos 2018“  - nugalėtojai. Trumpametražių filmų vertinimo komisijos narys, karo istorijos rekonstruktorius Vaidotas Valavičius aptarė filmus, nurodė kūrėjų sėkmes ir klaidas.

Šventės metu, peržiūrėjus jaunųjų kūrėjų filmų ištraukas, buvo suorganizuota viktorina apie Lietuvą ir apdovanoti jos laimėtojai.

Molėtiškiai ne tik dalyvavo apdovanojimų šventėje, bet ir Kauno fotografijos galerijoje aplankė parodą „Albinas Stubra. Fotografijos“, kurioje eksponuojamos klaipėdiečio Albino Endriaus Stubros (1929–2007 m.) nuotraukos, sukurtos 1964-1999 m. ir   pasakojančios apie uostamiestį bei jo žmones. Jaunieji fotografai tradiciškai kūrė fotoreportažą Rotušės aikštėje prie kalėdinės eglutės, lankėsi Kauno arkikatedroje bazilikoje.

Jolanta Liubeckaitė

Jolantos Liubeckaitės, Dominyko Repečkos ir Motiejaus Laurinavičiaus nuotraukos

Copyright © 2019. Molėtų gimnazija  Rights Reserved.