Didžioji tarptautinių studijų paroda Study the world

Lietuvos nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje antrą kartą surengta Didžioji tarptautinių studijų paroda. Joje pristatytos geriausios aukštosios mokyklos, trumpalaikės akademinės programos moksleiviams Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, JAV, Kanadoje. Rugsėjo 21 dieną, penktadienį, grupė besidominčių paroda gimnazijos IIIc ir IIId klasių mokinių, keletas ketvirtokų ir dvi mokytojos išsiruošė į renginį. Išvyka buvo vienas iš gimnazijoje vykstančių Europos kalbų savaitės renginių.

M.Mažvydo bibliotekoje mokiniai galėjo pasikalbėti su užsienio mokslo įstaigų atstovais, sužinoti, kaip pasiruošti stojamiesiems egzaminams, kaip pateikti paraišką, kaip parašyti gerą motyvacinį laišką, rekomendaciją, kaip gauti stipendiją, ką reikia žinoti ir kaip pasiruošti studijoms užsienyje. Mokiniai išgirdo jau studijuojančių užsienyje lietuvių patirtį ir atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Šis edukacinis, nemokamas renginys pristatomas gimnazistams, jų tėveliams ir mokytojams. Kelionės tikslas: šviesti ir informuoti mokinius, jų tėvus, mokytojus apie galimybes pasirinkti jiems tinkamiausias mokymo įstaigas užsienyje, sužinoti daugiau apie aukštojo mokslo sąlygas užsienio šalyse, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę, skatinti mokytis kalbų gimnazijoje ir įgyti išsilavinimą įvairių kultūrų aplinkoje.

Svetlana Gražienė

Virginija Petrauskienė