Molėtų gimnazija

Naujienos

Priminimas tėveliams apie vaikų profilaktinį sveikatos patikrinimą

               Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai ugdymo įstaigai kurioje jie mokosi, turi pateikti informaciją apie savo profilaktinio sveikatos patikrinimo rezultatus.

Didžiausia klaida, kurią daro tėvai, globėjai dėl vaikų sveikatos patikrinimo yra ta, kad tai paliekama paskutinėms dienoms prieš rugsėjį. Tad nieko nelaukiant kviečiu ir raginu tėvelius kuo skubiau registruoti savo vaikus pas šeimos gydytoją ir per vasarą profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Patį profilaktinį sveikatos patikrinimą reglamentuoja Sveikatos ministro patvirtinta tvarka, o Lietuvos higienos norma HN21:2011 „Mokykla, vykdanti bendrojo ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ nustato tik terminą iki kurio informacija apie sveikatą turi būti pateikta mokyklai. Tokių pažymėjimų reikalaujama kasmet ir moksleivių tėvams tai ne naujiena.

Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis. Jei vaikas turi kokių nors nusiskundimų jis siunčiamas pas gydytojus specialistus. Taip pat atliekami kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei jie buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, tyrimų nereiktų kartoti. Tėveliai turi atkreipti dėmesį, kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti, turi būti nurodytos rekomendacijos, jei vaikas turi sveikatos sutrikimų dėl fizinio krūvio, mitybos, regos, vengtinų alergenų ir panašiai. Reikia žinoti, kad dantų būklę turi įvertinti gydytojas odontologas (dantų gydytojas). Rekomenduotina atvykti pas savo šeimos gydytoją jau pasitikrinus dantų būklę. Svarbu atminti, kad vaikas turi būti lydimas vieno iš tėvų. Pažyma galioja vienerius kalendorinius metus. Visiems linkiu sveikos ir saugios vasaros.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Dalia Burneikienė

Pamokų laikas

1. 800 - 845

2. 855 - 940

3. 950 - 1035

4. 1055 - 1140

5. 1205 - 1250

6. 1300 - 1345

7. 1350 - 1435

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

pro-zalieji

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

url

mes rusiuojam

sazininga mokykla

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334