Molėtų gimnazija

Naujienos

Projekto ,,My career in Europe“ Mokymo, mokymosi ir dėstymo veiklos Austrijoje

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334 Balandžio 15-21 dienomis įvyko pirmasis programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo 2016 m. strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekto " My career in Europe" mobilumas (Learning, Teaching and Training Activities) Austrijos sostinėje Vienoje.

Jame dalyvavo projekto koordinatoriaus Lycée Edme BOUCHARDON (Prancūzija) mokinių ir mokytojų komanda ir partnerių (BHAK Wien11 mokyklos (Austrija), Profesionalna Tehnicheska Gimnaziya "N.Y.Vaptsarov" (Bulgarija), 2 EPAL PATRON mokyklos (Graikija)) komandos. Molėtų gimnazijos komandą sudarė gimnazistės (G.Kuveikaitė IIa klasė, A.Lukošiūtė IIb klasė, K.Maigytė IIb klasė) ir mokytojos (V.Janušienė, R.Kavaliauskaitė-projekto koordinatorė).

Visą savaitę vyko įvairios edukacinės, mokymosi veiklos bei išvykos. Projekto dalyviai pirmiausiai dalyvavo darbo sesijoje - susipažinimo veikloje ,,Pažinkime vienas kitą“ ir stiprino anglų kalbos gebėjimus, asmenines kompetencijas. Vėliau, dirbdami tarptautinėse bendradarbiaujančiose grupelėse, pristatė savo šalies švietimo sistemas, diskutuodami ieškojo panašumų bei skirtumų, vertino, kurios šalies sistemos bruožai priimtiniausi. Buvo parengtos lyginamosios lentelės su minėta informacija, kurios leistų mokiniams pasirinkti šalį, kurioje jie norėtų mokytis. Kiekviena šalis turėjo kuo kūrybiškiau pristatyti savo šalį, regioną, mokyklą, paruošdami stendą bei vaišių stalą. Visi mobilumo dalyviai liko sužavėti lietuvaičių pristatymu, sklandžia anglų kalba, gerais bendravimo gebėjimais. Kadangi projekto veiklos yra susijusios su karjera Europoje, jos perspektyvomis, tai teko dalyvauti ir edukacinėse išvykose: Jungtinių Tautų biure, "Spittelau" atliekų deginimo įmonėje, kuri kasmet tvarko apie 250 000 tonų buitinių atliekų. Ši gamykla gamina maždaug 120000 MWh elektros energijos, 500 000 MWh centralizuoto šildymo, 6000 tonų metalo laužo, 60 000 tonų klinkerio, pelenų ir filtrų. Spittelau sukurtas aplinkai nekenksmingas šildymas, kurio pakanka, kad vienerius metus šildytų daugiau kaip 60 000 namų ūkių. Vyko ir pažintinės išvykos į Parlamentą, Vienos tarptautinį centrą, Vienos universitetą, Vienos Nacionalinę biblioteką. Teko lankytis ir viename svarbiausių Austrijos sostinės Vienos kultūrinių objektų Šionbruno rūmuose. Tai ištaigingi baroko stiliaus rūmai, apsupti vaizdingų parkų, gėlynų, tvenkinių, skulptūrų. Ši patirtis leido labiau susipažinti su šalių švietimo sistemomis, Austrijos kultūra, labiau pažinti žmones.

Gimnazistės gyveno šeimose ir tuo labai džiaugėsi, nes tai gera patirtis labiau pažinti kitą šalį, jos kultūrą, tradicijas, labiau susidraugauti su savo bendraamžiais. 

Įgyta patirtis šiame  mobilume dar labiau sustiprino dalyvių anglų kalbos žinias, patobulino bendradarbiavimo ir bendravimo gebėjimus, mokėjimo mokytis, komunikavimo kompetencijas. Grįžome su gerais įspūdžiais iš Austrijos.  

 Molėtų gimnazijos mokytoja Rita Kavaliauskaitė, projekto ,,My career in Europe“ koordinatorė

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.


1  2  3  4  5  6  7

 

Pamokų laikas

1. 800 - 845

2. 855 - 940

3. 950 - 1035

4. 1055 - 1140

5. 1205 - 1250

6. 1300 - 1345

7. 1350 - 1435

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

pro-zalieji

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

url

mes rusiuojam

sazininga mokykla

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334