Neabejingi liaudies dailei

Kovo 26 – balandžio 6 d. Širvintų kultūros centre vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ regioninio turo paroda. Konkursui buvo pateikta virš 100  sukurtų darbų, kurie priskiriami lietuvių liaudies vaizduojamosios dailės ir dailiųjų amatų žanrams.

Juos pristatė  moksleiviai iš Utenos, Molėtų, Anykščių, Ignalinos, Rokiškio, Zarasų, Švenčionių, Vilniaus, Visagino, Širvintų miestų bei rajonų. Konkurse dalyvavo dvi mūsų gimnazijos moksleivės: Indrė Šlepikaitė III kl. ( siuvinėjimas) ir Lina Jamantaitė IV kl.( odos darbai). Už tradicinės kultūros puoselėjimą buvo apdovanotos padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.

Parodų ciklas sumanytas tam, kad mokyklinio amžiaus jaunimas galėtų parodyti savo darbus, kuriems įtaką daro liaudies menas ar dailieji amatai. Jaunieji kūrėjai skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius ir varžytis dėl geriausiųjų vardo bei simbolinių prizų – sidabro vainikėlių. Respublikinis turas vyks gegužės pabaigoje, Kretingoje. Sėkmės kūrėjams!

Technologijų mokytoja Zita Spranginienė