Molėtų gimnazija

Naujienos

Chemijos pamokėlė pradinukams

IMG 1479

Gimnazijoje vyksta gamtos mokslų savaitės renginiai, todėl balandžio 10 dieną pasikvietėme pradinės mokyklos ketvirtokus susipažinti su vienu iš gamtos mokslų - chemija. Nors chemijos jie pradės mokytis tik  aštuntoje klasėje, bet kodėl nepabandžius bent truputį ,,paragauti“ šio mokslo dabar.

Pamokėlės  pradžioje visi mokinukai turėjo  pasiruošti saugiam darbui – gavo chalatus, apsauginius akinius ir buvo trumpai supažindinti su saugaus darbo taisyklėmis. Reikėjo išklausyti trumpą įžangą – ką nagrinėja chemija, ką mokiniai veikia per pamokas, kodėl svarbu mokytis šio mokslo. Mažieji mokiniai parodė, kad chemija nėra naujiena, kai ką jie jau žino. Aišku, visi labiausiai laukė eksperimento, todėl puikiai atliko keletą cheminių reakcijų, stebėjo ir įvardijo požymius. Susipažino su cheminiais indais – buvo galima  apžiūrėti,  liesti bei teisingai naudotis, ir tai galėjo atlikti kiekvienas. Ši pamokos dalis ir buvo įdomiausia – tai parodė mokinukų atsiliepimai pabaigoje užsiėmimo. Kiekvienas piešė labiausiai patikusį cheminį indą su linksmu veideliu, ir dar prirašė, kad labiausiai patiko eksperimentinė pamokėlės dalis.

Turiu pasidžiaugti ir savo gimnazistais ,,laborantais“ – tai Ib klasės mokiniai Lukas, Orestas ir Remigijus. Jie padėjo ruošti eksperimentą, o pamokėlių metu pagelbėdavo tiems mokiniams, kuriems ne iš karto viskas pavykdavo.

Aš, kaip mokytoja, likau sužavėta pradinukų drausmingumu, žingeidumu, užsidegimu ir dideliu noru išbandyti ką nors nauja. Dėkoju ketvirtokų mokytojoms  ir tikiuosi, kad po ketverių metų mūsų gimnaziją papildys trys šaunių mokinių klasės.

Chemijos mokytoja Irma Kiliuvienė

Jolantos Liubeckaitės nuotraukos


IMG 1482  IMG 1483  IMG 1487  IMG 1494  IMG 1500  IMG 1502  IMG 1511  IMG 1525  IMG 1529  IMG 1548

Paieška

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

kuriame ateiti

mtp

mobis

colored-vyturys-eef799346564174574f62695d2421a9b

pro-drasinkime

svietimo ministerija

sac

pro-zalieji

pro-gmp

mokymasis

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

mukis

url

mes rusiuojam

egzaminatorius