Protmūšis

4

Kovo 16 d. yra minima Knygnešio diena. Tą dieną buvo suorganizuota rajoninė  9-11 klasių mokinių viktorina „Kalba gyva“.

Protmūšyje dalyvavo net septynios komandos: dvi Molėtų, Alantos, Giedraičių gimnazijos, Joniškio mokyklos, Alantos technologijų ir verslo bei Inturkės pagrindinės mokyklos moksleiviai. Komandos turėjo įveikti keturis viktorinos etapus: bendrojo suvokimo apie kalbą ir kalbos istoriją, etnografinį bei literatūrinių asmenybių ir kūrinių etapą.

Geriausiai pasirodė mūsų gimnazijos moksleiviai ir užėmė pirmąją bei antrąją vietas. Pirmosios vietos nugalėtoja- komanda su neįprastu pavadinimu „Nebeprisikiškiakopūsteliaujančiosios“( Luknė Kraujelytė, Izabelė Makūnaitė, Luknė Šeferytė, Toma Misiulytė, Austėja Lukošiūtė ir Elinga Jurkūnaitė). Antrosios vietos nugalėtoja komanda „Būtovės slėpiniai“ ( Jovita Kulionytė, Agnė Jurgelėnaitė, Danielė Arlickaitė, Aurita Petrulytė, Viltė Stažytė bei Akvilė Višniauskaitė). Renginio pabaigoje susikovė komandų kapitonai, o „Būtovės slėpinių“ lyderė Danielė Arlickaitė įveikė savo varžovus.

Taigi, renginys, trukęs beveik dvi valandas, visai neprailgo, buvo įdomu ir naudinga pakartoti lietuvių kalbos bei literatūros žinias , pasidžiaugti tuo, ką žinai. Tikiuosi, kad moksleivių, besidominčių savo gimtąja kalba, ratas platės ir kitais metais viktorinoje dalyvių bus dar daugiau.

Luknė Šeferytė 3d

1  2  3