Nacionalinis moksleivių čempionatas „Makaronų tiltai“

100 2446

Kovo 16 d. jau trečius metus iš eilės Molėtų gimnazijoje organizuojamas Nacionalinis moksleivių čempionatas „Makaronų tiltai“. Lietuvoje šis čempionatas 218 m. vyksta devyniolikoje mokyklų ir į jį įsitraukia didelis būrys jaunesniųjų ar vyresniųjų klasių moksleivių.

Pas mus šis renginys yra itin populiarus, ką, galbūt, lėmė pernykštės komandos „10 gramų“ sėkmė galutiniame etape VGTU. Molėtų gimnazija dalyvauja programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo 2016 m. strateginių tarpmokyklinių partnerysčių projekte ,,Innovative Generation“ ir vykdė veiklas, susijusias su STEM, rengdamosi regioniniam etapui, komandos projektavo, statė makaronų tiltus, bandė jų tvirtumą, vėl juos tobulino.

Molėtų etape dalyvavo net penkiolika  komandų po keturis moksleivius. Jie per 45 min. turėjo pastatyti ne platesnį kaip 20 cm ir ne ilgesnį kaip 42 cm tiltą iš ilgųjų makaronų ir plastelino. Visi dirbo su ugnele, linksmai ir draugiškai. Pamokos laikas pralėkė kaip akimirka, o tada atėjo įtampos ir azarto laikas – komisija stebėjo kaip pati komanda tikrina tilto tvirtumą. Statytojai patys galėjo pasirinkti kokį svorį kabinti prie tilto, kiek jis galėtų atlaikyti. Tai pats įdomiausias ir džiugiausias konkurso etapas.

Didžiausią svorį 3,51 kg apkrovą atlaikė komandos JA-G iš Alantos gimnazijos, kurioje buvo. Ši komanda ir atstovaus mūsų regioną VGTU respublikiniame etape, į kurį važiuos su jau iš anksto pagamintu tiltu ir ten bandys jo atsparumą apkrovoms. Antrosios vietos laimėtojai nuo nugalėtojų atsiliko tik dešimčia gramų.

Sveikiname nugalėtojus, linkėdami jiems sėkmės. Tuo pačiu džiaugiamės, kad pralaimėjusių čia nebuvo – visi gerai praleido laiką, patyrė malonių emocijų, tobulino konstravimo, modeliavimo gebėjimus.

Molėtų gimnazijos direktorės pavaduotoja

Vilija Dubauskienė