Šimtažodis laiškas Lietuvai

Vienintelė sąlyga - 100 žodžių – gražiai ir prasmingai ir kartu originaliai sukibusių, vieningai kaip ir visa tauta stojančių į gretą, kad išaugintų ir pražydintų kuo nuostabiausią žodžių žiedą Lietuvai šimtmečio proga.

Regis, visai paprastas, bet kartu ir  nelengvas iššūkis, į kurį pakvietė Maironio literatūros muziejus, skelbdamas konkursą „100 žodžių Lietuvai“, vykusį vasario – kovo mėn.. Šimto originalių, savitai, bet labai nuoširdžiai ir su meile sudėliotų žodžių iššūkį priėmė ir šešios Molėtų gimnazijos mokinės – A. Tūbaitė, S. Bronikaitė, D. Arlickaitė, I. Narauskaitė, K. Kanapienytė (mokytoja D. Sičiūnienė) ir K. Gvozdaitė (mokytoja L. Urbanavičienė).  Gimnazistės rinkosi įvairias  kūrybos formas – miniatiūrą, esė, eilėraštį, svarbiausia buvo viena – įtikinti ir pavergti jausmo autentiškumu, žodžio taiklumu, netikėta sąsaja ir patriotišku užsidegimu. Už gražų dalyvavimą konkurse merginos apdovanotos Maironio literatūros muziejaus padėkomis. Smagu, kad Molėtų gimnazistai neabejingi lietuvybei ir  kūrybiniu žodžiu tai patvirtina.

Lietuvių kalbos mokytoja L. Urbanavičienė