Molėtų gimnazija

Naujienos

„Kaip gera skaityt ir rašyt lietuviškai“

                      Vasario 13 - 15 dienomis dvi mūsų gimnazijos mokinės - Augustė Tūbaitė iš Ib ( mokytoja D. Sičiūnienė) ir Justina Židonytė iš IIIa ( mokytoja L. Urbanavičienė) - dalyvavo Šiaulių universiteto gimnazijos jau šeštą kartą organizuotame festivalio-konkurso Daina. LT 2018 renginių ciklo dalyje, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui - rašinių konkurse. Šį kartą buvo kviečiama išsakyti nuomonę klausimu: „Ar gera būti lietuviu?“.

                      Tad pramiklinusios pirščiukus ir kibusios į darbą mergaitės savo rašiniuose svarstė, kokiu lietuviu norėtų būti XXI amžiaus Lietuvoje, aptarė, kas yra tautinė asmens tapatybė, ar ji svarbi globaliame pasaulyje, kuo grindžiamas asmens ir tautos, asmens ir tėvynės ryšys, ar postmoderniam pasauliui reikalingos tradicinės vertybės.

                      „O šiaip jau - nė dabar nežinau, kas yra lietuvis. <...> Sustabdyk jaunuolį, niršiai mojuojantį tautine trispalve, ir paklausk, ką reiškia jo pasakymas „aš lietuvis“. Jis tegalės atsakyti maždaug taip: aš, mano tėvas, senelis ir proseniai gyveno lietuvių žemėj ir kalbėjo lietuviškai. Tai viskas, ką jis galės logiškai pasakyti. Žinoma, šnekės daug, ypač jei užkalbinsi pleputį.“ (Ričardas Gavelis. „Jauno žmogaus memuarai“).

                      Belieka pasidžiaugti gražiais šių dviejų gimnazisčių kūrybiniais darbais, įvertintais Šiaulių universiteto gimnazijos padėkomis, bei aiškiai išsakyta nuomone - taip, lietuviu būti ne gėdinga, o garbinga.

 

Lietuvių kalbos mokytoja D. Sičiūnienė

Pamokų laikas

1. 800 - 845

2. 855 - 940

3. 950 - 1035

4. 1055 - 1140

5. 1205 - 1250

6. 1300 - 1345

7. 1350 - 1435

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

pro-zalieji

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

url

mes rusiuojam

sazininga mokykla

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334