Molėtų gimnazija

Naujienos

Kaip žiemą varėm...

aDSC 1156                      Vasario 13 dieną I-ų klasių gimnazistai rinkosi į gimnazijos aktų salę švęsti Užgavėnių. Tai netradicinė integruota lietuvių kalbos, muzikos, dailės, technologijų pamoka, jau tapusi tradicija.

                      Šventės vedėjai, IIa klasės mokiniai Jonas Čereška ir Greta Kuveikaitė, persikūniję į Užgavėnių Diedą ir Bobą, šmaikščiai priminė, kad Užgavėnės – žiemos pabaigos šventė, visada švenčiama antradienį, 46 dienos prieš Velykas, ir kvietė visus moksleivius aktyviai dalyvauti Užgavėnių varžytuvėse, pristatė komisiją: direktorės pavaduotoją Genovaitę Marcinkėnienę, spec. pedagogę Danutę Kavoliūnienę, mokytoją Zitą Spranginienę ir komisijos pirmininkę direktorės pavaduotoją Viliją Dubauskienę.

                      Klasės iš anksto pasiruošė stalus, salėje muzika, audiniai, piešiniai sukūrė senoviškos jaukios trobos įspūdį.

                      Pirmoji užduotis buvo įrodyti savo žinias apie Užgavėnes. Buvo ir kruopščiai parengtas plakatas „Užgavėnių valgiai“, ir pristatyti Užgavėnių pinigai, ir pasidalinta žiniomis apie Užgavėnių papročius, burtus, draudimus, ir pavaizduota plakate žiemą simbolizuojanti baidyklė – Morė. Visų klasių plakatai buvo vaizdūs, gerai atspindėjo duotą temą, tad. bankas išmokėjo visiems po 40 lašininių. Po to prasidėjo linksmybės – klasės rodė Užgavėnių žaidimus, į kuriuos įtraukė ir kitų klasių mokinius. Bankas ir vėl negailėdamas išdalijo pinigus. O praalkusiems po žaidimų labai tiko užduotis, susijusi su valgių reklamavimu ir ragavimu. Visos klasės išradingai pristatė savo paruoštus patiekalus, tarp kurių pirmavo blynai, bet buvo ir lašinių „iš sava kamaras“, ir uogienių, ir giros. Vieni turėjo siūlyti, kiti - prašyti. Per šią užduotį svarbu buvo ne tik stalų įdomumas, turtingumas, gausumas, bet ir vaišingumas, nes vedėjai pranešė, kad laimės tas stalas, kuris liks tuščiausias. O skaniai ir sočiai pavalgę pirmokai nuoširdžiai dainavo šiai šventei tinkančias liaudies dainas, kurias ir pasirinkti, ir išmokti perteikti, ir joms įvairiais muzikos instrumentais pritarti padėjo muzikos mokytoja Rūta Vekerotienė.

                      Nemažai linksmo juoko sukėlė ir Užgavėnių kaukių pasirodymas. Smagu buvo žiūrėti ir klausytis apie gervės, giltinės ir velnio, arklio kaukių gaminimo tradicijas, jų prasmę. Įspūdingą kovą pademonstravo Lašininis ir Kanapinis. Ypač džiugu, kad šiemet klasės ne tik parengė kaukes, bet ir visi apsirengė čigonais, daktarais, ubagais.

                      Praktinės užduoties metu pirmokai puikiai įrodė, kad atidžiai klausėsi, viską girdėjo, gerai susipažino su Užgavėnių tradicijomis.

                      Komisijos narė mokytoja Danutė susižavėjusi dėkojo pirmokams ir juos parengusioms mokytojoms už tai, kad moka švęsti, linksmintis, džiaugtis, kad viską daro natūraliai, iš širdies, kad šoka, dainuoja. Ji sakė: „Šiandien supratau, kad Lietuva yra, ji gyva ir tokia bus dar labai ilgai“.

 

Mokytoja Lina Kraujelienė

aDSC 1149 aDSC 1153 aDSC 1154 aDSC 1164 aDSC 1168 aDSC 1179 aDSC 1211 aDSC 1225 aDSC 1250 aDSC 1258 aDSC 1304 aDSC 1319 aDSC 1320 aDSC 1324 aDSC 1351 aDSC 1355

 

 

 

Pamokų laikas

1. 800 - 845

2. 855 - 940

3. 950 - 1035

4. 1055 - 1140

5. 1205 - 1250

6. 1300 - 1345

7. 1350 - 1435

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

pro-zalieji

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

url

mes rusiuojam

sazininga mokykla

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334