Molėtų gimnazija

Naujienos

Ekonomikos pamoka kitaip

Lietuvos-veliava-668x400

               Molėtų gimnazijos bibliotekoje vasario 12 dieną vyko ekonomikos pamoka – paskaita, kurią vedė buvusi gimnazistė Agnė Jakubauskaitė, šiuo metu dirbanti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje ir kartu studijuojanti VU doktorantūroje. Vienas iš tikslų, kurį įgyvendina Agnė kartu su kitais VMI darbuotojais, - aplankyti 100 Lietuvos mokyklų pravedant pamokas, skirtas Lietuvos šimtmečiui. II-ų bei III-IV klasių gimnazistai trimis srautais dalyvavo pamokoje tema ,,Mokesčiai – jų nauda šiandien“.

                Sužadinimui gimnazistai klausėsi laidos ,,Klausimėlis“ reportažo apie mokesčius ir bandė nuspręsti kurie iš atsakymų buvo teisingi. Pamoka – paskaita vyko klausimų – atsakymų metodu, dirbant bendradarbiaujančiose grupelėse. Agnė supažindino su VMI struktūra, mokesčių istorija, jų rūšimis ir skaičiavimo metodika; pristatė VMI projektą, kurį vykdo VMI komanda bendradarbiaudama su VU ir KTU. Buvo kartu aptarti ,,keisti“ mokesčiai: langų, tapetų, barzdos, viengungio, šešėlio, gipso, kurie buvo mokami Jungtinėje Karalystėje, carinėje Rusijoje, senovės Graikijoje ir šiomis dienomis Venecijoje, Austrijoje. Gimnazistai atliko praktinę užduotį ,,Mokesčiai nuo gaunamo atlygio už darbą“, įtvirtindami neapmokestinamų pajamų dydžio skaičiavimo formulę, procentų skaičiavimą. Reflektuojant porose buvo sprendžiamas kryžiažodis apie mokesčius. Šioje pamokoje gimnazistai įgijo naujų ekonomikos žinių, patobulino turimas dalykines ir bendrąsias kompetencijas                                                

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Mokytoja Rita Kavaliauskaitė

Pamokų laikas

1. 800 - 845

2. 855 - 940

3. 950 - 1035

4. 1055 - 1140

5. 1205 - 1250

6. 1300 - 1345

7. 1350 - 1435

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

pro-zalieji

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

url

mes rusiuojam

sazininga mokykla

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334