Projektas „Pažink valstybę“.

26982154 2028238764131774_757902189_o

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Valstybės pažinimo centras 2017 metų vasaros pabaigoje pakvietė šalies mokyklas teikti paraiškas dalyvauti projekte „Pažink valstybę“.

Nuo rugsėjo 60 Lietuvos mokyklų įsitraukė į projektą. Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su įvairiomis viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias regionines ir nacionalines problemas ir jų sprendimo būdus. Projekte dalyvavo apie 1,5 tūkstančio jaunimo.

Molėtų gimnazija taip pat įsitraukė į šį projektą. Mums atiteko teisingumo sritis. Per pirmąjį projekto etapą moksleiviai drauge su mokytoja vyko į Molėtų policijos komisariatą, Probacijos tarnybą. Mokiniai susipažino su šių institucijų veikla, aktualiausiais darbais, kylančiomis problemomis. Lankantis institucijose aptarta itin aktuali Molėtams problema - tai neteisėta prekyba elektroninėmis cigaretėmis, kurias perka paaugliai. Suaugusieji ir nepilnamečiai neleistinai parduoda cigaretes nepilnamečiams. Kalbėtasi, kaip svarbu yra tai viešinti, informuoti teisėsaugos institucijas apie žinomus pažeidimus.

Antrasis etapas – apsilankymai centrinėse valstybės institucijose, kur vaikai ne tik susipažįsta su vykdomosios valdžios darbu, bet ir pristato regionuose įgytą patirtį. Molėtų gimnazijos mokiniai gruodžio 7 d. lankėsi Lietuvos Aukščiausiajame Teisme, kur susitiko su šio teismo teisėjais Rima Ažubalytė ir Artūru Ridiku. Vizito metu mokiniai pristatė išsikeltas ir tyrinėtas teisingumo problemas. Mokiniai turėjo galimybę išsamiai susipažinti su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo veikla, jo vaidmeniu valstybės gyvenime, prioritetais bei sprendžiamomis problemomis.

2018 m. sausio 19 d. Valstybės pažinimo centre vyko baigiamasis nacionalinio projekto „Pažink valstybę“ renginys, kuriame dalyvavo mokytojai, mokyklų vadovai, savivaldybių bei ministerijų ir kitų institucijų darbuotojai, įsitraukę į projekto veiklas. Renginio metu buvo aptarti projekto įgyvendinimo rezultatai, dalijamasi patirtimi bei aptariamos projekto tęstinumo galimybės. Valstybės pažinimo centre vyko paskaitos, diskusijos, buvo pademonstruotas filmas apie projekto metu vykdytas veiklas.

Mokytoja Skaidrina Laurinavičienė

DSC 3249 IMG 0657 IMG 1031 IMG 8925