Kelionė į Naująją Zelandiją

100 0889

Sausio 29 dieną gimnazijos skaitykloje vyko edukacinė pamoka „Kelionė į Naująją Zelandiją“, kurią vedė keliautojas ir kredito unijos „Saulėgrąža“ įkūrėjas Gintautas Piragius.

„Kita pasaulio pusė“ - tai projektas, kurio metu jachta „Ambersail“ leidosi į dar vieną kelionę per Ramųjį vandenyną – šįkart jos tikslas buvo pasiekti Naująją Zelandiją. Šiame projekte dalyvavo ir G. Piragius. Svečias pasakojo, kad projekte dalyvavo žmonės, turintys skirtingus tikslus – vieni svajojo pamatyti Naująją Zelandiją ar kitus neatrastus kraštus, kitų aistra – buriavimas. Nuo Lietuvos Naująją Zelandiją skiria beveik 18 tūkstančių kilometrų, o tai beveik tas pats, kaip perskristi per pusę pasaulio. Dar įdomu tai, jog Naujoji Zelandija yra tiksliai kitoje Žemės rutulio pusėje negu Lietuva. Jei per apvalų gaublį iš Lietuvos durtume virbalu, jis išlįstų kažkur ties Naująja Zelandija – ten, mums, lietuviams, būtų kita pasaulio pusė, sakė svečias. Savo pasakojimą iliustruodamas nuotraukomis G. Piragius papasakojo apie patirtus išgyvenimus kelionių metu, nuotykius, pasitaikiusias kliūtis ir pavojus. Tokiose kelionėse, būnant toli nuo namų, nepažįstamose, svetimose kultūrose, galima daugiau sužinoti ir apie save patį. „Atstumas padeda aiškiau pamatyti, jog ir pas mus yra ko pasiilgti, kuo džiaugtis ir didžiuotis“,- sakė svečias.

Keliautojas nuoširdžiai bendravo su gimnazistais ir mokytojais, atsakinėjo į pateiktus klausimus, pasidalino ateities planais, linkėjo mokiniams kovoti, siekti, pasirodyti ir nepasiduoti.

Vida Juknevičienė