Molėtų gimnazija

Naujienos

Junior SO mokymai

junior so

                  Sausio 19 dieną teko dalyvauti Lietuvos Junnior Achievement (LJA) organizuotuose  Junior SO verslo čempionato mokymuose. Junior SO mokymų tikslas – supažindinti čempionate dalyvaujančių mokinių mokytojus su socialiniu verslu bei antrajame projekto etape pasirodysiančia socialinio verslo užduotimi. Pranešėjos - Andželika Rusteikienė ( LJA vadovė) ir Irena Pranskevičiūtė (Amara Collaboration verslo konsultantė) apibrėžė socialinio verslo veiklos modelį, kurio tikslas – aiškus ir pamatuojamas socialinis poveikis visuomenei, nusakė jo socialinę bei aplinkosauginę misijas ir pabrėžė, kad norėdami kurti teigiamus pokyčius visuomenėje socialiniai verslininkai ieško inovatyvių būdų įsisenėjusioms visuomenės problemoms spręsti.

               Vėliau išklausėme keturis pranešimus - praktinius socialinio verslo pavyzdžius. VšĮ „GMM projektai“ direktorė Violeta Masteikienė pristatė socialinį verslą „Draugų uogienės”, kurio pagrindinis tikslas - skatinti atsakingą vartojimą bei panaudoti Lietuvoje randamą derliaus perteklių daugiavaikių šeimų gerovės kūrimui. „Draugų uogienė” 2017 m. tapo viena iš 28 -ių į tarptautinio pokyčių lyderių konkurso „Ideas for Europe” finalą patekusių iniciatyvų. Socialinės įdarbinimo agentūros VšĮ „SOPA” bendraįkūrėja bei direktorė Jurgita Kuprytė papasakojo apie socialinį verslą „Share the Light”, kuris gamina išskirtines rankų darbo apyrankes bei pakabukus. Kartu su patyrusiais meistrais aksesuarus riša socialinio įdarbinimo agentūros globotiniai - neįgalieji ar kitokių sunkumų patiriantys asmenys. Už papuošalus gautas pelnas skiriamas agentūros organizuojamoms socialiai atskirtų žmonių įdarbinimo programoms. Tarptautinės katalikiškos organizacijos „Lietuvos Caritas” komunikacijos ir paramos koordinatorė Žavinta Pašiulevičė pristatė   socialinio verslo iniciatyvą „Caritas Works”, kuri gamina ir parduoda žvakes, o uždirbtą pelną skiria socialiai pažeidžiamiems asmenims įdarbinti. Socialinio verslo „Verslas ar menas” įkūrėja Eglė Jokužytė pasidalino patirtimi šioje veikloje. Šios iniciatyvos tikslas - suteikti galimybę pasaulio neregiams, ypač vaikams, skaityti tokias pačias knygas, kokias skaito regintieji, bei per kūrybines, edukacines, socialines veiklas padėti atsiskleisti jų gabumams ir prisidėti prie pilnaverčio gyvenimo. Antroje mokymų dalyje, dirbdami grupėse, mokytojai praktiškai išbandė socialinio verslo modelį.

              Renginio pranešimai bei praktinės veiklos padėjo suvokti socialinio verslo temą, jos aktualumą. Buvo naudinga ir įdomu supažindinti su sėkmingais ir įkvepiančiais socialinio verslo pavyzdžiais. Įgytos žinios bei išklausyta LJA paruošta metodologija leis visapusiškai padėti mokiniams užduoties sprendimo metu, praturtins vedamas ekonomikos bei verslumo pamokas socialiniu aspektu. 

 

                                                                                                                                                                                                                                 Mokytoja Rita Kavaliauskaitė              

Pamokų laikas

1. 800 - 845

2. 855 - 940

3. 950 - 1035

4. 1055 - 1140

5. 1205 - 1250

6. 1300 - 1345

7. 1350 - 1435

Kaip mus rasti

MG1

Projektai

pro-zalieji

efc-akademija

sveika mokykla_logotipas_25_m

url

mes rusiuojam

sazininga mokykla

EU-flag-Erasmus vect_POS-e1498045550334