Metų knygos rinkimai 2017

1

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsitraukė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - knygų kategorijose. Akcijos metu nuo 2012 m. skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų prozos ir poezijos.

Knygų paaugliams penketukas

Ilona Ežerinytė, „Sutikti eidą“, romanas (Alma littera, 2016)

Daina Opolskaitė, „Ir vienąkart, Riči“, romanas (Alma littera, 2016)

Ramutė Skučaitė, „Tai priimkit, kas priklauso“, poezija, proza vaikams ir ne vaikams, iliustravo Jūratė Račinskaitė (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016)

Renata Šerelytė, „Žvaigždžių medžiaga“, romanas (Alma littera, 2016)

Laura Varslauskaitė, „Mano didelis mažas Aš“, romanas (Alma littera, 2016)

Knygų suaugusiems penketukas

Daiva Čepauskaitė, „Aš tave užmiršau“, pjesės (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016)

Rimantas Kmita, „Pietinia kronikas“, romanas (Tyto alba, 2016)

Mindaugas Kvietkauskas, „Uosto fuga“, esė (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016)

Undinė Radzevičiūtė, „Kraujas mėlynas“, romanas (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017)

Tomas Vaiseta, „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“, romanas (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016)

Poezijos knygų penketukas:

Gytis Norvilas, „Grimzdimas“, eilėraščiai ir vizuali grafika (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017)

Rimvydas Stankevičius, „Šermuonėlių mantija“, poezija (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2017)

Vytautas Stankus, „Skruzdžių skandinimas“, eilėraščiai (Versus aureus, 2016)

Tomas Venclova, „Eumenidžių giraitė“, eilėraščiai ir vertimai (Versus aureus, 2016)

Agnė Žagrakalytė, „Štai:“, eilėraščiai (Tyto alba, 2017)

Už labiausiai patikusią knygą visose kategorijose galima balsuoti iki 2018 m. vasario 18 d. interneto svetainėje metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt, elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01504 Vilnius.

Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje. Už patikusias knygas kviečiame balsuoti čia: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?1997543577

Gimnazijos bibliotekoje galite rasti knygų penketuką suaugusiems ir paaugliams. Kviečiame skaityti.

Vida Juknevičienė

sveika mokykla_logotipas_20metu