27-ąjį kartą minima Laisvės gynėjų diena

Aš jau nepakeliu minčių apie tave
Kaip obelis, apsunkusi nuo vaisių,
Užlaužiu tragiškai nusvirusias rankas,
O tu sakai: „Stovėk, kaip stovi laisvė”.

Justinas Marcinkevičius

Jau dvidešimt septintą kartą minime tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Prisimename tuos, kurie už mūsų visų laisvę paaukojo gyvybes. Gimnazijos bendruomenė Laisvės gynėjų dieną mini visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Iniciatyvos ženklas – žvakė, ji simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Dešimčiai minučių languose uždegamos atminimo žvakutės, prisimenami Sausio 13-osios įvykiai. Organizuota integruota (istorijos, muzikos) pilietiškumo pamoka Sausio 13-osios įvykimas atminti (istorijos mokytoja Virginija Petrauskienė, muzikos mokytoja Rūta Vekerotienė). Ketvirtų klasių mokiniai savo tėvų, kaimynų, senelių prisiminimus apie tragiškų dienų įvykius papasakojo pirmokams. Pamokoje skambėjo abiturientų dainos apie Lietuvą, laisvę.

Žmogus negali būti laimingas be laisvės. Tad saugokime, branginkime ir vertinkime tai, kas 1991 m. sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, buvo iškovota.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Genovaitė Marcinkėnienė

Jolantos Liubeckaitės, Vidos Juknevičienės nuotraukos