Lazerių kūrėjas bendravo su gimnazistais

100 0803

Molėtų gimnazijoje, tarpininkaujant VU Teisės fakulteto profesoriui Vytautui Nekrošiui, lankėsi Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Puslaidininkių fizikos katedros profesorius, Taikomųjų mokslų instituto Naujų medžiagų tyrimo ir matavimų technologijų skyriaus vyriausiasis mokslo darbuotojas, habilituotas mokslų daktaras Juozas Vaitkus.

Profesorius Vaitkus – 16 išradimų autorius ir bendraautoris, vienas iš puslaidininkių fizikos mokyklos kūrėjų ir plėtotojų. 1966 m. jis sukonstravo ir įžiebė pirmąjį Lietuvoje lazerį. Kartu su kolegomis atskleidė ir ištyrė daugybę naujų efektų stipriai lazerio spinduliu sužadintuose puslaidininkiuose, sukūrė bei modifikavo daugybę puslaidininkių tyrimo metodikų.

Mokslininkas gimnazistams ir mokytojams skaitė paskaitą „Kas naujo pasaulio pažinime ir technologijose, ir ką studijuoti, kad įsijungtum į tą verslą ar tyrimus“, bendravo su gimnazistais.

Vida Juknevičienė
100 0805